Çözüldü R5 2600X sistemde Windows 11'e yükseltirken "TPM 2.0 bu bilgisayarda desteklenmeli" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hasankaraguney

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 CL15 1066MHz
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060
Anakart
MSI B350M GAMING PRO (MS-7A39)
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600X 3.60GHZ
Merhaba,
İlk defa Technopat'a üyelik açıp bir şey sormak zorunda kaldım. Normalde kendi başıma araştırarak bir şekilde halledebiliyordum.
Windows 10 performance Edition kullanıyorum ve işletim sistemimi Windows 11'e güncellemek istedim. TPM 2.0 bu bilgisayarda desteklenmeli ve etkinleştirilmelidir diye bir hata alıyorum.
güvenlik > Windows güvenliği > cihaz güvenliğini güncelleştirme >ayarları çalıştırma yoluyla düzeltmeyi denediğimde.

1699220411699.png

Bu şekilde bir ekran karşıma çıkıyor ve bir şey yapamıyorum.
tpm.msc komutunu kullandığımdaysa şu şekilde bir hata alıyorum.

1699220626386.png

Yani özetle işletim sistemimi Windows 11'e güncelleyemedim bu sıkıntıdan ötürü. Bilen eden birisi yardımcı olursa çok minnettar olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Merhaba,
İlk defa Technopat'a üyelik açıp bir şey sormak zorunda kaldım. Normalde kendi başıma araştırarak bir şekilde halledebiliyordum.
Windows 10 performance Edition kullanıyorum ve işletim sistemimi Windows 11'e güncellemek istedim. TPM 2.0 bu bilgisayarda desteklenmeli ve etkinleştirilmelidir diye bir hata alıyorum.
güvenlik > Windows güvenliği > cihaz güvenliğini güncelleştirme >ayarları çalıştırma yoluyla düzeltmeyi denediğimde.

Eki Görüntüle 2004626

Eki Görüntüle 2004635

Yani özetle işletim sistemimi Windows 11'e güncelleyemedim bu sıkıntıdan ötürü. Bilen eden birisi yardımcı olursa çok minnettar olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
BIOS'dan TPM ayarini acin.
Merhaba,

Eki Görüntüle 2004626

Eki Görüntüle 2004635

BIOS'dan TPM ayarini acin.

Çözüm

Geri
Yukarı