R5 2600X sistemi güçlendirmek

özbekar

Femtopat
Daha fazla  
işlemciAMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz - 4.2GHz 19MB AM4 işlemci.

anakartMSI B450M-A Pro Max DDR4 4133MHz (OC) AM4 mATX anakart.

ekran kartıMSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6 192 bit ekran kartı.

RAMXPG Gammix D10 2 X 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 kırmızı RAM.

M.2 SSDXPG Spectrix S40G RGB 512 GB M.2 SSD 3500/2400 Mbps.

güç kaynağıFSP Hyper k 500W 80+ 500W güç kaynağı

Monitör - BenQ 240Hz.

Şu anki güncel kullandığım sistem bu ik etapta işlemci ve güç kaynağını yükseltmek istiyorum sadece oyun oynuyorum ve oyunlar tamamiyle FPS türü oyunlar bana tavsiye verir misiniz? Daha yüksek FPS almam için daha akıcı olabilmesi için hangi parçalardan başlamam lazım ve parçaların marka modellerini de yazarsanız sevinirim. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
240 Hz monitörünüz ve FPS oyunlarında 240+ FPS alacak sisteminiz var. Bence yükseltme yapmanıza gerek yok. İllaki yapacağım diyorsanız işlemci ve depolama yükseltmesi yapabilirsiniz.

Herhangi bir bir yükseltmeye gerek yok? Eğer çok istiyorsanız, bu sisteme vermek için gözden çıkardığınız parayı bir kenara atıp; üstüne de bu sistemi satıp harikulade bir bilgisayar alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ekran kartını değiştir, oyunlarını 2K çözünürlükte oyna. Onun dışında sistemi komple yükseltmen haricinde ek birşeye gerek yok.

Sadece FPS türü oynuyorsan işlemci olarak 5600X alabilirsin ayrıca güç kaynağın da herhangi bir sıkıntı, bozukluk yoksa değiştirmene gerek yok.

FPS türü oyunlardan örneğin CS:GO ve Valorant işlemci odaklı oyunlardır ve özellikle tekli çekirdek performansı önemlidir. Ryzen 3600X veya mümkünse 5600X gibi bir işlemci alırsanız stabil FPS elde edersiniz. Call of Duty, Battlefield gibi oyunlarda ise ekran kartı biraz daha ön plandadır.

FPS türü oyunlardan örneğin CS:GO ve Valorant işlemci odaklı oyunlardır ve özellikle tekli çekirdek performansı önemlidir. Ryzen 3600X veya mümkünse 5600X gibi bir işlemci alırsanız stabil FPS elde edersiniz. Call of Duty, Battlefield gibi oyunlarda ise ekran kartı biraz daha ön plandadır.

Peki bu sisteme Ryzen 7 5800X işlemci alsam uygun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı