R5 2600X undervolt nasıl yapılır?

Viktor

Hectopat
RAM
16GB 3000 MHz Corsair Vengeance
Ekran kartı
Asus Dual GTX 1070 8 GB
Anakart
B450M H
İşlemci
Ryzen 5 2600X
Arkadaşlar aşağıda göründüğü gibidir undervolt yapacağım ama pek bilgili değilim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada Prime95 ile stress test yaptım 100 derece üstü gördü o yüzden yardımcı olursanız sevinirim tekrardan.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 33
Arkadaşlar aşağıda göründüğü gibidir undervolt yapacağım ama pek bilgili değilim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada Prime95 ile stress test yaptım 100 derece üstü gördü o yüzden yardımcı olursanız sevinirim tekrardan.
Her işlemcinin silikon kalitesi farklıdır. O yüzden sana spesifik olarak bir değer veremeyiz.

Eğer işlemcin stok halde iken 100C'yi geçiyorsa soğutucunu değiştirmen gerekebilir.

Ya da 4Ghz 1.22,1.25 gibi bir değerle başlayabilirsin.

Ama unutma bu değerle Prime95 Small FFT testi yaparsan işlemcin gene 100C üstünü görür çünkü statik O.C işlemcinin güç limitlerini yok sayar.

Bu işlerde uzman değilsen bulaşma derim voltajla falan bir sıvı soğutma al işini çözer.

Bu işlerde uzman değilsen bulaşma derim voltajla falan bir sıvı soğutma al işini çözer.

Anladım tamamdır.

Her işlemcinin silikon kalitesi farklıdır. O yüzden sana spesifik olarak bir değer veremeyiz.

Eğer işlemcin stok halde iken 100C'yi geçiyorsa soğutucunu değiştirmen gerekebilir.

Ya da 4GHz 1.22,1.25 gibi bir değerle başlayabilirsin.

Ama unutma bu değerle Prime95 small fft testi yaparsan işlemcin gene 100C üstünü görür çünkü statik O.C işlemcinin güç limitlerini yok sayar.

Dediğini yapmaya çalışacağım.

Intel işlemciler için geçerli diyor ama :)

Ya da 4GHz 1.22,1.25 gibi bir değerle başlayabilirsin.

Ama unutma bu değerle Prime95 small fft testi yaparsan işlemcin gene 100C üstünü görür çünkü statik O.C işlemcinin güç limitlerini yok sayar.

Mesela şu anda 70,80 derece aralarında aynı şekilde ekran kartı da o derecelerde çalışıyor anlamadım.

Dün akşam PC'yi söküp taktım BIOS falan her şey sıfırlandı o yüzden herhalde ama çözemedim tam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı