R5 2600X ve 1660S sistemde kasma sorunu

Erkan _dgn

Centipat
Merhaba arkadaşlar,

Yeni PC topladım ama oyunlarda kasma sorununa bir türlü anlam veremiyorum. Sistemi aşağıya yazdım, anlamsızca oyun içerisinde kasmalar oluyor anlık. HDD testini yaptım, hiçbir hatası yok. Diğerlerini nasıl kontrol edebilirim? Bu konu iyice can sıkmaya başladı, sinir bozucu bir durum :)
  • AMD Ryzen 5 2600X
  • MSI B450M-A PRO Max
  • MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X
  • Corsair Vengeance 16 GB(2x8GB) 3200MHz
  • 1 TB HDD
  • PSU: Corsair VS550

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Yeni PC topladım ama oyunlarda kasma sorununa bir türlü anlam veremiyorum. Sistemi aşağıya yazdım, anlamsızca oyun içerisinde kasmalar oluyor anlık. HDD testini yaptım, hiçbir hatası yok. Diğerlerini nasıl kontrol edebilirim? Bu konu iyice can sıkmaya başladı, sinir bozucu bir durum :)
  • AMD Ryzen 5 2600X
  • MSI B450M-A PRO Max
  • MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X
  • Corsair Vengeance 16 GB(2x8GB) 3200MHz
  • 1 TB HDD
  • PSU: Corsair VS550
İşlemcinizin oyun içi sıcaklık değerleri nedir? Fan olarak stok fan mı kullanıyorsunuz?

Kasa ısınıyor olabilir. Darboğaz olabilir kasa hava surkuluzasyonu nasıl. Egzos fanı var mı? Kasa kapağını çıkarıp deneyin veya sürücüleri ve BIOS'u güncelleyin ve RAM'lerdeki XMP'yi acin.

Kasa ısınıyor olabilir. Darboğaz olabilir kasa hava surkuluzasyonu nasıl. Egzos fanı var mı? Kasa kapağını çıkarıp deneyin veya sürücüleri ve BIOS'u güncelleyin ve RAM'lerdeki XMP'yi acin.

Kasada 4 tane fan var 2 tanesi egzos 1 tanesi hava akimi icin digeri ise islemcinin ustunde ramlari falan yukselttim biri 2900 de kaldı niye oyle oldu anlamadim.

Sıcaklıkları kontrol ettiniz mi? Hangi oyunlarda ne değerler alıyorsunuz acaba, detay verebilir misiniz? Üstelik hangi monitörü kullanıyorsunuz?

Oyun içerisinde yapmadm yaptgimda ise normaldi , farming simülatör de yapiyot GTA da yapmiyordu bugun GTA yapmaya basladi. Bannerlord zaten ayri bisey oyunun sorunlari var bazen pc kapatabliyor. Duzeltmek istiyorum bu durumu asusun bir monitorunu kullaniyorum.
İşlemcinizin oyun içi sıcaklık değerleri nedir? Fan olarak stok fan mı kullanıyorsunuz?
Oyun ici normaldi yarin tekrar bakar soylerim evet kullaniorum. Ama normal bisey degil bence bilmiyorum. Kasam ve psu biraz eski ama etkileyecegini sanmiorum bu durum icin.
Format atmayi denediniz mi ya a kasa yi temizlediniz mi icini.
Parcalari takarken temizledim.Herseyi sifirdan yukledim. Parcalari tekrardan cikartip taksam mi ?
Driver'lar güncelmi ve Windows crackli mi?
Evet güncel ve crackli bunlar fazla etkilermi ekran karti güncel olmayinca etkiliyorda crackli olup olmamasi etkiliyor mu ?

Geri
Yukarı