R5 2600X ve 1660S sistemde kasma ve titreme

serdarim35

Kilopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Yurtiçi Kargo- Operatör
Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki termal macunu almıştım fakat çok katı sürerken bile çok zorlandım ve öyle zannediyorum ki termal macun kalitesiz. Deneyince öğrendim oyun oynarken falan sistemde hafiften bir kasılma olduğunu fark ettim. Önceki kullandigim termal macunda boyle bir sorun yaşamamıştım. Bir de bilenler bilir belki eski kasamı komple sıfırladım, parça parça yeni sistem topladım ve format atmadan direkt tak çalıştır yaptım. Oyunlarda kasmaya sebep olabilir mi acaba, sistem bilgilerim aşağıdadır.

Önerebileceğiniz kaliteli ve hesaplı bir termal macun arıyorum. Kullandigim termal macun bildiğiniz katı yağ gibi size öyle anlatayım.

Kullanılan ve pişman olunan malzeme;
Dark Freezer Ultimate termal macun 4gr.

Sistem;
Anakart: Asrock
RAM 8x2:Adata 16 GB.
Ekran kartı: Galax 1660 Super
PSU: Aerocool
İşlemci: Ryzen 5
Kasa: Dark Guardian
HDD: WD Blue 1 TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sisteme format atmadan geçmek hata olur. Onun dışında sıcaklık değerlerinden bahsetmemişsiniz. İşlemci sıcaklıklarınız ne durumda?

Yeni sisteme format atmadan geçmek hata olur. Onun dışında sıcaklık değerlerinden bahsetmemişsiniz. İşlemci sıcaklıklarınız ne durumda?

İşlemci sıcaklığı yük altında maksimum 75 sistem boşta iken 20 – 30 arası değişiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı