R5 2600X ve RTX 2060 darboğaz testi sonuçları

azizgunay89

Hectopat
Daha fazla  
İnternetten araştırdığım şekilde darboğaz testi yapmak istedim ekran kartıma ve işlemcime ama test sonuçlarını pek anlamadım. 3 kategoriye ayırmış testleri. Site görsellerini buraya atıyorum.

Sizce durum nedir? Bazı oyunlarda ufak bir FPS düşmesi olabiliyor, ondan dolayı test etme gereği duydum. Kontrol edip yorumlarsanız sevinirim.

Screenshot_2021-08-06-12-46-00-982_mark.via.gp.jpg
Screenshot_2021-08-06-12-46-06-176_mark.via.gp.jpg
Screenshot_2021-08-06-12-46-10-072_mark.via.gp.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz düşündüğün gibi veya bu çöp sitelerin gösterdiği şekilde işlemez. Görseller de buradan alınma heralde. Bottleneck Calculator - PC Builds. Dandik bir site anlayacağın. 1080P'de %2, 4K'da %6 bottleneck kısmı da iyi güldürdü. Alır kullanırsın AAA oyunlarda %95 ve üzeri rahat besler, çok yüksek FPS değerlerine çıkılan oyunlarda da 2600X'in gücü neyse onu verir.

Darboğaz düşündüğün gibi veya bu çöp sitelerin gösterdiği şekilde işlemez. Görseller de buradan alınma herhalde. Bottleneck Calculator - PC Builds. Dandik bir site anlayacağın. 1080P'de %2, 4K'da %6 bottleneck kısmı da iyi güldürdü. Alır kullanırsın AAA oyunlarda %95 ve üzeri rahat besler, çok yüksek FPS değerlerine çıkılan oyunlarda da 2600X'in gücü neyse onu verir.

Peki önerebileceğiniz bir sağlam site var mı bu konuda.

Peki önerebileceğiniz bir sağlam site var mı bu konuda.

Yok. Darboğaz görecelidir ve bu tarz sitelerle bir cevap alamazsın. Bir oyunda %1 ve %0.1 değerlerin düşük olur kasma hissi yaşarsın işlemci kullanımı yüksek olmasa bile. Bu da bir çeşit darboğazdır.

Peki sizce bu iki donanımda veya Ryzen 5 2600X + Arctic Freezer 34E-sports Duo kule soğutucu /Nvidia GeForce ASUS Dual RTX2060 OC Edition 6 GB 192 bit / MSI B450M Mortar Titanium anakart / G.Skill 8 GB 3000MHz + HyperX 8 GB 3000MHz sistemde şu parça bu parçayla uyumsuz diyebileceğiniz bir şey var mı? Yakın zamanda değişiklik yapmayı planlıyorum da birkaç şeyde önceliği onlara vereyim ona göre.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı