R5 2600X ve RTX 2060 sistem FPS sorunu

senshi.jpp

Centipat
4.PNG
1.PNG

Bu şekilde şehre bakınca FPS düşüyor. Onun dışında normal gibi. 144 Hz monitörde 60 FPS'e kadar düşünce kasıyormuş gibi his veriyor. Yani 67 FPS ama mouse çevirince kasıyormuş gibi bir his veriyor. Şehir içine girince binadan binaya bakarken pek sorun yok. Başka yerlerde de oluyordur ama hatırlamıyorum. Farkettiyseniz ısınma sorunu da yok. Kullanımlara bakınca anormallik görüyorum %33 CPU, %40 GPU... Ayarlar en düşükte (Keskinlik Orta, Doku Orta ) İşlemcinin termal macununu değiştirmeyi düşünüyordum ama ısınma sorunu olmadığı için değiştirmemeye karar verdim, kaliteli macun da olmuş 100 küsür TL.

Ayarların ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Ayarları konuya yazdım, ekran görüntüsüne gerek olduğunu zannetmiyorum. Ayarların hepsi en düşükte. Sadece Keskinlik orta, doku ortada. Keskinleştirme açık, V-Sync kapalı, Blur kapalı, işleme ölçeği 100.

Tuhaf bir sorun hocam. Olması gerektiğinden çok çok düşük FPS alıyorsunuz. Diğer oyunlarda kaç FPS aldığınızı yazabilir misiniz? Ayrıca oyuna geçen gün bir güncelleme geldi. Oyun ile alakalı bir sorun ise düzelmiş olabilir.

Tuhaf bir sorun hocam. Olması gerektiğinden çok çok düşük FPS alıyorsunuz. Diğer oyunlarda kaç FPS aldığınızı yazabilir misiniz? Ayrıca oyuna geçen gün bir güncelleme geldi. Oyun ile alakalı bir sorun ise düzelmiş olabilir.
Hocam PC abimde gerçekten tilt bir durum. Diğer oyunlarda da çoğu zaman değişmiyor FC4'te falan aynı yani yine böyle kasma durumu var. Şuan PUBG oynarken boşluğa bakınca FPS yüksek olup (bi zahmet) GPU %100 kullanılıyor, dokuların yoğun olduğu yere yoğun yerken üç beş tane bina işte oraya bakınca FPS düşüp GPU kullanımı %60'a düşüyor hepsi doğru orantılı. Yani Pecado'ya falan atlayınca FPS'ten kaybediyorum. Başka ne yapabilirim bir bilginiz var mı? Anakart falan değiştirmek çözüm olur mu? PC'yi aldığımdan beri vardı yanlış hatırlamıyorsam 3 yıl önce.

Düzenleme: Ekran kartı olarak 1060 taktım yine aynı.
Düzenleme: PSU değiştirdim yine aynı daha üst düzey PSU taktım yine aynı.
Düzenleme: İşlemci macunu değiştirdim yine aynı.

Geri
Yukarı