R5 2600X ve RTX 2060 Sistem Toplama

LoserGamer

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler, ben RTX 2060, R5 2600X bir PC toplayacağım, aklımda birkaç soru var yanıtlarsanız memnun olurum.

1) Kasa 5 fanlı olan Dark N10 Advanced olacak, 3 önde 2 üstte. Bu kasayı alırsam işlemcinin stok soğutucusunu değiştirip yerine Freezer 124 gibi bir soğutucu almama gerek kalır mı? Yani kasa fanları yeterli olur mu OC vs. için?

2) R5 2600X'te bellek hızı 2933 MHz yazıyor "Epey" sitesinde yani ben 3200 MHz'li RAM alıcaktım eğer alırsam RAM'leri 2933'de mi kullanmak zorunda kalıcam?

3) PSU'da kararsızım, mesela ben 2-3 yıl sonra 2080'e geçersem şimdi kaç watt bir PSU almalıyım ki o zaman geçtiğimde 2080'i bile besleyebilsin? Çünkü PSU rahat söküp çıkarılan bir şey değil, anakart ve PSU'nun geleceğe dönük olmasını istiyorum upgrade falan yapabilmem için. Anakart büyük ihtimalle Asus TUF Gaming B450 olacak bu arada.

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

Tam bütçe nedir? İstekleriniz üzerine güzel bir sistem toplayabilirim. Bir de anakartın desteklediği MHz'a bakacaksın. Dark N10 yeterlidir evet ama OC için bilmiyorum.

Bütçem ekran kartı hariç 4000 lira bandında,ekran kartını sipariş verdim yolda şuan Vatan indiriminde aldım 2500 civarına Gaming Z RTX 2060 modelini. Anakartım muhtemelen ASUS TUF B450M GAMİNG PLUS olacak.
Başka cevaplarda bekliyorum :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı