R5 2600X ve RX 590 sistem toplama

kicker401

Centipat
Merhaba. Satın almadıklarım:
  • Ryzen 5 2600X
  • ASUS TUF B450-PRO GAMING

Satın aldıklarım:
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 RAM.
  • ASUS RX590 ROG STRIX 8G Gaming 8 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 ekran kartı
  • AMD Wraith Max cooler RGB LED işlemci fanı

İşlemciyi değiştirmeyeceğim ama anakart konusunda bütçeyi azaltmak istiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Not: ASUS marka tercihimdir başka marka anakart kullanmayacağım.

2.olarak bu sisteme kasa almayı düşünüyorum ama hiçbir fikrim yok, 600W mı yoksa 650W'lık bir kasa mı alayım? Kasa bütce 700 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa tavsiyem budur. Kendi psu'su da içerisinde. Corsair olduğu içinde üzmez. Anakart konusunda Asus isterseniz bu, fakat benim tavsiyem Gigabyte'ın bu modelidir. Hem F/P ürünü. Ayrıca anakartı B450 isterseniz de bu sizin isteğinizi karşılar. Ama yine de Gigabyte tavsiye ederim.

Reis ayni sismtemi almak istiyorum ama.cok kararsızım sence 2600x nasıl.
2600x gayet performanslı bir işlemci. İntel platformunda aynı fiyat bandındaki rakiplerinin önünde. 2 arkadaşım ve ben çok yakın zamanda 2600 işlemcili bilgisayar alacağız. Kesinlikle öneririm.

2600 x le 2600 un farkı ne.bide YouTube da ve Twitch de canlı yayın yapılıp premier de video edilebilir mi?
2600x, 2600'ün oc hali denebilir. Ayrıca 2600x oc yapılacaksa bu iş için daha iyi. Oc yapılmayacaksa 2600 tavsiye derim. Boşuna para vermeye gerek yok. İkisi ile de çok rahat render alınabilir, yayın yapılabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı