R5 3400G ile darboğaz yapmayacak bir ekran kartı önerisi

Bütçe
8.000 - 10.000

-Ünal-

Hectopat
AMD Ryzen 5 3400G işlemcim, A320M - a Pro anakartım ve 8x2 3200 MHz RAM'lerim var. Elimdeki APU sisteme darboğaz yapmayacak bir ekran kartı takmak istiyorum. Ayrıca PSU'mda yetersiz olacağı için bu sistemi çalıştıracak yeterli bir PSU da lazım olacak. Hatta kasam da küçük olduğu için kasamı dahi değişmek zorunda kalabilirim. Önerileriniz nelerdir?

AMD Ryzen 5 3400G işlemcim, A320M - a Pro anakartım ve 8x2 3200 MHz RAM'lerim var. Elimdeki APU sisteme darboğaz yapmayacak bir ekran kartı takmak istiyorum. Ayrıca PSU'mda yetersiz olacağı için bu sistemi çalıştıracak yeterli bir PSU da lazım olacak. Hatta kasam da küçük olduğu için kasamı dahi değişmek zorunda kalabilirim. Önerileriniz nelerdir?

NZXT c550 PSU ve RX6600.

10 bin TL bütçeniz varsa şimdiki kasayı da satıp çıkan parayla yeni bir sistem alsanız daha iyi olur gibi.

Fakat yine de, NVIDIA'da 2070, AMD tarafında RX6600 bakabilirsiniz. AMD tarafını tavsiye ederim çünkü düşük güç kullanımı, yüksek performans ile güncel olan bir karttır. NVIDIA 2070 hem eski hem de şu dönemde bulunması zor bir kart, yüksek güç tüketimi de cabası.

Fakat elinizdeki kasayı da satabilirseniz eğer daha iyi bir sistem toplama şansınız olur.

Arkadaşlar sizce bu ekran kartı nasıl?

Elimdeki kasayı satamam çünkü anakartın HDMI soketi kırıldı ve servise gönderdim tamir yapılamadı. O yüzden elimdeki bilgisayarı ekran kartı almadan kullanamam.
RX 6600 bu zaten. 400-500W arası bir güç kaynağı işini görür.

Arkadaşlar sizce bu ekran kartı nasıl?

Elimdeki kasayı satamam çünkü anakartın HDMI soketi kırıldı ve servise gönderdim tamir yapılamadı. O yüzden elimdeki bilgisayarı ekran kartı almadan kullanamam.

Afox almayın. 7600 güzeldir.

Öneriniz için teşekkürler. Sanırım bu ekran kartı ve PSU'yu alacağım. Hoşuma gitti fiyat olarak. Fakat elimdeki kasanın içine bu ekran kartının sıgacağını düşünmüyorum. Güzel, içi hava alan bir kasa da önerebilir misiniz? Ayrıca anakartımla bu bileşenler bir sorun çıkartmaz değil mi?

Öneriniz için teşekkürler. Sanırım bu ekran kartı ve PSU'yu alacağım. Hoşuma gitti fiyat olarak. Fakat elimdeki kasanın içine bu ekran kartının sıgacağını düşünmüyorum. Güzel, içi hava alan bir kasa da önerebilir mi ş usiniz? Ayrıca anakartımla bu bileşenler bir sorun çıkartmaz değil mi?

Sorun çıkmaz, şu anki kasa nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı