R5 3400G - RX 6500XT sistem donuyor

nysX0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda uygulama açtığım zaman Opera, Valorant, Discord vs. drop yiyorum, donuyor ve öyle kalıyor ya da donuyor, bir süre sonra mavi ekran veriyor. Ekran kartım 6 aylık olmasına rağmen bu durum canımı çok sıkıyordu. Bende 4 senedir işlemci termal macununu değiştirmiyordum. Onu değiştirdim, sıcaklık oranları düzeldi ama sorun düzelmedi. Hatta formatlayıp temiz kurulum yapıp Windows 11'den Windows 10'a bile düştüm ama sorun hâlâ çözülmedi. Yardımcı olur musunuz?

GPU: ASUS Dual RX 6500 XT.
CPU: Ryzen 5 3400G.
RAM: Adata XPG 8 GB 3000MHz.

Merhaba, bilgisayarımda uygulama açtığım zaman Opera, Valorant, Discord vs. drop yiyorum, donuyor ve öyle kalıyor ya da donuyor, bir süre sonra mavi ekran veriyor. Ekran kartım 6 aylık olmasına rağmen bu durum canımı çok sıkıyordu. Bende 4 senedir işlemci termal macununu değiştirmiyordum. Onu değiştirdim, sıcaklık oranları düzeldi ama sorun düzelmedi. Hatta formatlayıp temiz kurulum yapıp Windows 11'den Windows 10'a bile düştüm ama sorun hâlâ çözülmedi. Yardımcı olur musunuz?

GPU: ASUS Dual RX 6500 XT.
CPU: Ryzen 5 3400G.
RAM: Adata XPG 8 GB 3000MHz.
Ne kadar ram kullanıyor pc ?

hayır şuan herhangi bir sorun yok
Ram kullanımını 8gb yapmayı deneyebilir misiniz ? bi kaç uygulama daha açın. Eğer 8 gb olduğunda kasıyorsa ram yetersiz geliyordur.

Evet dondu RAM ve CPU %100 idi sanirim RAM yetersiz kalıyor
Maalesef artık 8gb ram yetersiz kalıyor windows kendi başına 4 gb kullanıyor zaten bir 8gb daha eklemeniz iyi olur. Onun dışında sistemde bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı