R5 3400G Sistem Parça Uyumu

HyperWise

Femtopat
Öncelikle selamlar. APU bir sistem toplayacağım. Ama ne yazık ki internetten alma gibi bir şansım yok. Her ne kadar ikna etmeye çalışsamda babam internetten alışveriş yapmak istemiyor. İtopya'dan şöyle 3000 TL'yi geçmeyecek bir sistem topladım. Büyük ihtimalle uyumlular ama yine de size sormak istiyorum.
Kasa: POWER BOOST VK-E03C Rainbow RGB Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Anakart: MSI A320M-A PRO 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI DVI mATX Anakart | ITOPYA
İşlemci: AMD RYZEN 5 3400G 3.7GHz 6MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 12nm Vega 11 GPU İşlemci | ITOPYA
PSU: CORSAIR VS SERİSİ (2018 VERSİYON) 550W 80PLUS GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
RAM: Adata XPG Gammix D30 8GB 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı 2 tane alacağım.
Anakartı GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart | ITOPYA bununla değişme ihtimalim var ama aradaki 65 TL fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Bir de depolama olarak 6 ay önce falan aldığım harddiskimi kullanacağım. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
65TL fark ile B450M çok mantıklı bir seçim olacaktır. Kasa' nın markası süphelendiriyor. Benim tecrübem yok lakin forumda kötü olduğu söyleniyor. Onun yerine Zalman N5, Zalman T7 gibi ürünlere göz atabilirsiniz.
Onun dışında bileşenler güzel.

Son düzenleme:
PSU bu markadan kesinlikle alınmamalı.
Galiba RGB fanlar ilgini çekiyor lakin sirkülasyon iyi değil. Bu da sıcak havalarda canını sıkar. Çok RGB istiyorsan dediğim gibi Zalman N5 alabilirsin. Hem ucuz hem de kaliteli bir firma.
Ben DARK Diamond Pro Mesh kullanıyorum, bu üründe güzel ve 4 adet FRBG var.
RGB olmasada olur benim için sıkıntı yok ama dediğim gibi alacağım kasayı elden almam lazım o biraz sıkıntıya sokuyor :d İtopyadan baktığım zaman ise kasaların hepsi RBG'li eğer vatan itopya tarzı yerlerden önerebileceğin kasalar varsa çok iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı