Çözüldü R5 3400G sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

crzam123

Hectopat
Merhaba.
Vatan Bilgisayar'dan topladığım sistemim aşağıda belirttiğim gibi.
Ryzen 5 3400G.
MSI GTX 1660 Super Ventus XS OC 6 GB GDDR6 192 Bit.
16 GB DDR4 3200 MHz G.Skill RAM.
Crucial 500 GB SSD.
MSI B450M PRO M.2 Max anakart.
Bu sistemi 29.09.2020 tarihinde topladık eve gelir gelmez Windows 10 kurulumu yaptım ve mavi ekran hatalarından kurtulamadık.
Denediğim çözümler -
1-Sıfırdan eski-yeni-modlu-modsuz 13 farklı Windows 10 Pro, Enterprise, Home yüklemesi denedim hepsinde mavi ekran aldım.
2-Vatan Computer'a götürdüm SSD arızalı deyip yeni sıfır SSD taktılar fakat onda da aynı sorun yaşandı ve bunu kendileri de gördü.
3-Vatan Computer'de RAM'ler arızalı dediler sıfır 2 tane RAM'ler ile değiştirdiler uzun süre mavi ekran vermeyince teslim ettiler, eve gelir gelmez mavi ekran hatası verdi.
Yarın tekrar Vatan Computer'a götürcem fakat birşeyden anladıklarını pek düşünmüyorum deneme yanılma ile devam ediyorlar çünkü.
Ek-1 mavi ekran resmi.
Ek-2 C/Windows/minidump dosyaları.

BlueScreen.jpg

Minidump Dosyası

Belleklere test yapın. Yeni verilen bellekler kit mi, bir bilginiz var mı?
Ayrıca CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin.

1) Wi-Fi aygıtı driverınızı kaldırın ve tekrar yükleyin.

2) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonuçları paylaşın.
3) Memtest86 testi uygulayın ve sonuçları bildirin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Belleklere test yapın. Yeni verilen bellekler kit mi, bir bilginiz var mı?
Ayrıca CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin.

Bellekler dual kit 8-8, 16 GB. Aynı marka ve aynı model belleklerin tekrar sıfırını taktık fakat şöyle bir şey fark ettim, kasanın ön USB portuna Wi-Fi adaptörü takınca ilk "USB aygıt tanınmadı" hatası veriyor. Sonra birkaç defa deneyince tanıyor fakat diğer USB portlarında böyle bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı