R5 3400G sistemde "No Signal" hatası

Gökhan9999

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sistem özellikleri.

Windows 10 Home ( güncel ) en son sürüm.

Anakart: ASRock A320M-HDVR4

İşlemci: AMD Ryzen 5 Pro 3400G Vega 11.

8 GB RAM.

SanDisk: 240 GB SSD.

Monitör: LG 22MK400H-B

Arkadaşlar soruna gelecek olursak yaklaşık 3 gündür bu sorunla uğraşıyorum bilgisayar kullanırken aniden işlemci fanı hızlanıyor monitör açılıp kapanmaya başlıyor 5 veya 10 saniye aralıklarla kapanıp açılıyor ve sonunda görüntü tamamen gidiyor şu hatayı veriyor no Signal entering the Power saving mode shortly bu arada bilgisayar kasa kulaklık (müzik sesi geliyor ) klavye mouse sorunsuz şekilde çalışıyor sadece monitörde görüntü yok bilgisayarı kapatıp 15 20 dakika bekledikten sonra açtığımda tekrar açılıyor bu sorun kullanıma bağlı olarak 20 dakika veya 1 saat içinde tekrar ediyor mesela normal kullanımda 1 saat kadar idare ediyor YouTube falan açarsam bu süre 20 dakikaya kadar düşüyor

Not: BIOS arayüzünde yani BIOS ekranında bilgisayar saatlerce açık kalsada bu sorun yaşanmıyor.

Birçok yöntem denedim ama maalesef sorun çözülmedi.

Kasayı açtım göz gezdirdim anakart üzerinde patlamış veya şişmiş kondansatör yok.
Kablo bağlantılarını kontrol ettim sorun yok işlemci fanı çaılışıyor PSU fanı çalışıyor.

Tozunu temizledim termal macun yeniledim düzelmedi.

Temiz kurulum Windows10 format attım düzelmedi.

RAM söküp taktım düzelmedi.

BIOS pilini çıkarıp taktım düzelmedi.

Yeni bir HDMI kablosu aldım düzelmedi.

Ekran kartını son sürümüne güncelledim düzelmedi.

Sorun şöyle düzeliyor ama işime yaramıyor.

Monitör ve anakart üzerinde VGA çıkışı var VGA kablosu takınca hiçbir sorun yok.

Acaba anakart üzerindeki veya monitör Üzerinde HDMİ girişindemi arıza var diye düşündüm ama böyle bi arıza olsa herhalde hiç açılmaz sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı