R5 3400G sistemden R5 5600X ve 1660 Ti'ye geçilmeli mi?

Amazon.com.tr kullandığım Power Supply bu sistem toplarken bunu almıştım.

Hocam verdiği watt yeterli olsa da bu PSU'yu kullanmanızı önermem aynı PSU'nun 600W modelini almıştım çok fazla coil whine problemi vardı ve içindeki parçalar çok kaliteli değildi 500W olan kaliteli bir PSU linki atayım ben size fakat şu anda çok ayıracak bütçem yok diyorsanız bir süre idareten kullanın ama olabildiğince hızlı değiştirin ben öyle yapmıştım.

Şu modele bakabilirsiniz bende 600W olanı var bunun fakat siz yine de biraz daha cevap gelmesini bekleyin PSU için, PSU hakkında aşırı bilgili değilim belki aynı fiyata daha güzel bir PSU vardır.

Hocam verdiği watt yeterli olsa da bu PSU'yu kullanmanızı önermem aynı PSU'nun 600W modelini almıştım çok fazla coil whine problemi vardı ve içindeki parçalar çok kaliteli değildi 500W olan kaliteli bir PSU linki atayım ben size fakat şu anda çok ayıracak bütçem yok diyorsanız bir süre idareten kullanın ama olabildiğince hızlı değiştirin ben öyle yapmıştım.

Şu modele bakabilirsiniz bende 600W olanı var bunun fakat siz yine de biraz daha cevap gelmesini bekleyin PSU için, PSU hakkında aşırı bilgili değilim belki aynı fiyata daha güzel bir PSU vardır.

Aslında 500dn modelini veya kendi 600dn modelimi öneririm fakat 600dn gereksiz fazla olacaktır eğer ileride yüksetlmeyi düşünmüyorsanız he fakat almışken tam alayım ileridede kullanırım diyorsanız 600dn tercih edebilirsiniz 1 seneden biraz daha fazladır kullanıyorum sıkınıtısız bir şekilde fakat PSU'lar şans işi yani ben 1 sene sıkıntısız kullanmış olsam da hepsi böyledir diyemem dandik bomba PSU'ları çok uzun süre kullanıp bir şey olmayanda var şans işi yani.

Son düzenleme:
Arkadaşlar öncelikle şu an kullandığım sistem şu:

Anakart:Gigabyte AMD B450 H Ultra Dayanıklı Anakart
İşlemci:AMD Ryzen 5 3400G 3,7GHz 6MB Cache Soket AM4
Güç kaynağı:GAMEFORCE GF500 500W 80+ Bronz Sertifikalı Güç Kaynağı
RAM:Corsair Vengeance 16GB (2x8GB) 3600 MHz DDR4 Ram CMK16GX4M2D3600C18

İşlemcimide satıp ikinci el R5 5600X ile NVIDIA 1660 Ti almak istiyorum.

İkinci el olması 1660 Ti sıfırı biraz pahalı geliyor ikinci elde 3800 4000'e buluyorum sıfırını en ucuz 4800 gördüm işlemciyide belki ikinci el alabilirim.

Arkadaşlarım 1660 Ti alma 4060 al diyorlar ama bütçem maalesef o kadar yok Max 5K ya çıkabilirim, YouTube'dan videolar izledim genel oynadığım Valorant-CS2 gibi oyunlarda yerinde bir FPS alıyor 250'den aşağı FPS aldığını görmedim hikaye temalı oyunlarda tabii ki 70 ila 120 FPS arası ama ben hikayeli sevmiyorum CoD gibi oyunlarda da 120-150 FPS arası bence R5 5600X ile 1660 Ti mantıklı.

Sizin burada düşünceleriniz neler? Arkadaşlarımdan dolayı biraz arada kaldım.

Amd/Nvıdıa fark etmiyorsa AMD daha iyi olacaktır bu bütçeye görede temiz bir RX 6600 bulunabilir. Sahibindenden ilanlara göz gezdirdim ve Param Güvende ile önereceğim ilan budur.

Soğutması güzel bir kasada ferah çalıştırılmış gibi gözüküyor.

1000 TL bütçenizden fazla fakat pazarlık ile biraz düşürtüp üstünü tamamlarsınız diye düşünüyorum.

Aslında 500dn modelini veya kendi 600dn modelimi öneririm fakat 600dn gereksiz fazla olacaktır eğer ileride yüksetlmeyi düşünmüyorsanız he fakat almışken tam alayım ileridede kullanırım diyorsanız 600dn tercih edebilirsiniz 1 seneden biraz daha fazladır kullanıyorum sıkınıtısız bir şekilde fakat PSU'lar şans işi yani ben 1 sene sıkıntısız kullanmış olsam da hepsi böyledir diyemem dandik bomba PSU'ları çok uzun süre kullanıp bir şey olmayanda var şans işi yani.
Amd/Nvıdıa fark etmiyorsa AMD daha iyi olacaktır bu bütçeye görede temiz bir RX 6600 bulunabilir. Sahibindenden ilanlara göz gezdirdim ve Param Güvende ile önereceğim ilan budur.

Soğutması güzel bir kasada ferah çalıştırılmış gibi gözüküyor.

1000 TL bütçenizden fazla fakat pazarlık ile biraz düşürtüp üstünü tamamlarsınız diye düşünüyorum.
psu ya şuan ayırıcak bütçem yok ileri zamanlarda bu düşüncen kullanırım sağol.

ekran kartı 2.el ve isteyeni cok gibi duruyor fiyatının bu kadar yüksek olmasını asus a bağlıyorum daha sonra bu fikrini değerlendiririm sağol

NVIDIA takıntım yok RX6600 daha performanslıysa tabii tercih edebilirim.
R5 5600 daha ucuz evet ama aralarında en az 30 FPS fark eder diye 5600X düşünüyordum sağ olun.
Soğutma sistemi konusunda hava soğutma derken stok fan yeterli kalmazmı zaten 10 yıllık kasa kullanıyorum birkaç güne iyi bir kasa almayı düşünüyorum sanırım o yeterli gelebilir.

Yaz geldi dostum Valorant oynarken bile 90'ı görebilecek bir işlemci hem sağlıklı hem uzun ömürlü olması açısından 500 600 TL'lik bir hava soğutma almalısın.

Yaz geldi dostum Valorant oynarken bile 90'ı görebilecek bir işlemci hem sağlıklı hem uzun ömürlü olması açısından 500 600 TL'lik bir hava soğutma almalısın.

Hocam arkadaş stok soğutucu ile 70 75 arası olduğunu söyledi oyun oynarken, 90 derece anormal bir durum diye biliyorum.

Hocam arkadaş stok soğutucu ile 70 75 arası olduğunu söyledi oyun oynarken, 90 derece anormal bir durum diye biliyorum.

Ben de aynı işlemci var hocam yazın 90'ı aşırı rahat görür. İlk aldığımda havalar serinken CS de 92'yi gördüğüm oldu. Bende şu an hava soğutma DeepCool AG400 var. Mutlaka hava soğutma almalısın.

Ben de aynı işlemci var hocam yazın 90'ı aşırı rahat görür. İlk aldığımda havalar serinken CS de 92'yi gördüğüm oldu. Bende şu an hava soğutma DeepCool AG400 var. Mutlaka hava soğutma almalısın.

Ustam bence bir termal macun yenile yenilemediysen 92 anormal bir durum o işlemcide arkadaş stok soğutucuyla oyunlarda ve stres testlerinde 70 maksimum 80 gördü 80 görmesi için çok uzun bir süre açık tuttuk hatta.

kasanın içinde ekstra fan varmı acaba ?

Ustam bence bir termal macun yenile yenilemediysen 92 anormal bir durum o işlemcide arkadaş stok soğutucuyla oyunlarda ve stres testlerinde 70 maksimum 80 gördü 80 görmesi için çok uzun bir süre açık tuttuk hatta.

Hocam termal macunum yeniydi zaten. Gerçi şu an hava soğutmam var 55'i geçmiyor. Ama yine de en azından 400 500 TL'lik hava soğutma almak mantıklı olur.

Kasanın içinde ekstra fan var mı acaba?

Önde 3 arka da 1 hocam.

Hocam termal macunum yeniydi zaten. Gerçi şu an hava soğutmam var 55'i geçmiyor. Ama yine de en azından 400 500 TL'lik hava soğutma almak mantıklı olur.

Önde 3 arka da 1 hocam.

Stok.

Hocam bende R5 5600 kullanıyorum stok soğutma ile Elden Ring'de 70 dereceyi geçmiyor. Arkadaşı stok en az 1 yıl götürür.

Bence düzgün bir fan konfigurasyonu ve kaliteli bir termal macun ile (MX4 veyahut MX5) çok daha uzun süre götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı