R5 3400G ve Arc A750 uyumlu mu?

DeliDivane

Hectopat
R5 3400GLI APU sisteme sahibim ekran kartı takmak istiyorum. F/P açısından 5 bin TL civarında aklımı çelen Arc A750 ekran kartı mevcut bu ekran kartını alınır mı? 1080p High - Ultra ayarlarda yüzde kaç darbogaz yerim? Başka neyi güncellemem gerekiyor? Bütçem biraz kısıtlı.

R5 3400G.
A320M a Pro.
2x8 DDR4 3000 MHz.
Thermaltake Litepower 450W apfc güç kaynağı.

Uyum konusunda sorun yok ancak darboğaz yapar. İşlemci değiştirebilirseniz iyi olur. 3400G idarelik kullanılabilir. R5 5500 alabilirsiniz. Bütçe yeterse 5600 alın, çok daha iyi.

Güç kaynağı konusundada şüphelerim var yeterli gelir mi vs. bu konuda da fikrinizi alabilir miyim?2. ele bulaşmak istemiyorum gidipde RX 6400 6500XT ye vs. 4K-5k vermek yerine darboğazlı şekilde bunu kullanırım ileriye dönük olur diye düşündüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kas gücü RX 6600 ayarında denilebilir son driverlar ile ve darboğaz yersin, ayrıca re size bar ayarını mutlaka açman gerekiyor işlemci olarak minimum R5 3600 5500 gibi bir model tam besleyebilir.

Güç kaynağı konusunda da şüphelerim var yeterli gelir mi vs. bu konuda da fikrinizi alabilir miyim?
A750'nin güç tüketimi yük altında ortalama 170-180W civarında geziyor. 200W'a kadar çıktığı da oluyor. Önerilen PSU 550W ve üzeri. Kağıt üstünde 450W da yeterli ancak daha iyi ve yüksek Watt değerine sahip bir PSU alırsanız daha iyi olabilir.

Güç kaynağı konusundada şüphelerim var yeterli gelir mi vs. bu konuda da fikrinizi alabilir miyim?2. ele bulaşmak istemiyorum gidipde RX 6400 6500XT ye vs. 4K-5k vermek yerine darboğazlı şekilde bunu kullanırım ileriye dönük olur diye düşündüm.

225W demiş, önerilende genelde çok güçlü işlemcileri baz alırlar takacağınız işlemciler zaten belli yani sorun olmaz.

Asıl siz düzgün okuyun önerilen 225W elbette değil önerilen 550W yüksek tüketimli CPU'lar için belirlenmiş değer diyorum.
Ben gayet düzgün okudum. Siz eksik yazmışsınız, ki sonradan düzenleyip virgül eklemişsiniz mesajınıza.

Eski mesajınız: ''225W demiş önerilenlerde.''
Yeni mesajınız: ''225W demiş, önerilende genelde çok güçlü işlemcileri baz alırlar''

Yani hata bende değil, sizde. Mesajıma kahkaha atmanıza da gerek yok bu durumda. 🙃

Ben gayet düzgün okudum. Siz eksik yazmışsınız, ki sonradan düzenleyip virgül eklemişsiniz mesajınıza.

Eski mesajınız: "225W demiş önerilenlerde."
Yeni mesajınız: "225W demiş, önerilende genelde çok güçlü işlemcileri baz alırlar"

Yani hata bende değil, sizde. Mesajıma kahkaha atmanıza da gerek yok bu durumda. 🙃

Onu düzeltmemin sebebi ile benim anlatmaya çalıştığım şey değişmedi sonuçta, işlemcileri hep i7 i9 düzeyinde güç ile baz alırlar bilmeyenler olursa diye ekledim.

Geri
Yukarı