R5 3500 2060 darboğaz yapıyor mu?

uzayalkan

Picopat
Daha fazla  
RAM
XPGxTuf Spectrix D41 CL 16 2x8
SSD veya HDD modeli
Adata SU600 240 GB SSD, Seagate Barracuda HDD
Ekran kartı
Asus RTX 2060 6G
Anakart
A320M-F
İşlemci
Ryzen 5 3500
Arkadaşlar işlemcim Ryzen 5 3500 3.6 GHz fakat ben bunu Boost ile 3.8-4 aralarında kullanıyorum. Ekran kartım RTX 2060 6 GB. Sizce ekran kartım işlemcim için yetersiz mi? PC builds kullanarak bakıyorum ekran kartı darboğazı var diyor, oyunlarda da FPS olması gerekenden düşük ama ekran kartı kullanımı hiç yüzde 99 olmuyor. Sitede ise ekran kartı işlemci için çok zayıf yazıyor, bazı arkadaşlar işlemcin zayıf demişti ama site ise tam tersini ekran kartının zayıf olduğunu söylüyor. Sizce işlemci mi sorun ekran kartı mı? İşlemcinin gücünü biraz düşürsem darboğazdan kurtulur muyum?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    140,8 KB · Görüntüleme: 16
  • 2.PNG
    2.PNG
    137,6 KB · Görüntüleme: 15
  • 3.PNG
    3.PNG
    48 KB · Görüntüleme: 10
Arkadaşlar işlemcim Ryzen 5 3500 3.6 GHz fakat ben bunu Boost ile 3.8-4 aralarında kullanıyorum. Ekran kartım RTX 2060 6 GB. Sizce ekran kartım işlemcim için yetersiz mi? PC builds kullanarak bakıyorum ekran kartı darboğazı var diyor, oyunlarda da FPS olması gerekenden düşük ama ekran kartı kullanımı hiç yüzde 99 olmuyor. Sitede ise ekran kartı işlemci için çok zayıf yazıyor, bazı arkadaşlar işlemcin zayıf demişti ama site ise tam tersini ekran kartının zayıf olduğunu söylüyor. Sizce işlemci mi sorun ekran kartı mı? İşlemcinin gücünü biraz düşürsem darboğazdan kurtulur muyum?

Bir sıkıntı yok böyle siteler saçmalıyor genelde.

Bir sıkıntı yok böyle siteler saçmalıyor genelde.
Hocam sıkıntı aslında sitede değil, ben ekran kartının performansını tam alamıyorum gibi geldi bana. Warzone oyuncusuyum ve tam kullanmıyor hiç ekran kartını. Fakat nerede videosunu izlesem çoğu kişide 99 kullanıyor.

Geri
Yukarı