R5 3500 GTX 1650 sistem masaüstünde mavi ekran alıyor

mesutaydins

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar özelliklerim:
Windows 11 Pro.
Gigabyte B450M S2H.
R5 3500 (X değil)
GTX 1650.
Vengeance 16 GB RAM 8x2.

Oyun oynarken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum fakat masaüstüne döndüğümde, tarayıcıda gezinirken herhangi bir şekilde boşta ya da işlem yaparken sürekli farklı sebeplerle mavi ekran alıyorum. Bu yaklaşık 1 yıldır bu şekilde bir türlü çözemedim Wi-Fi driverlarını güncelledim. Ekran kartını güncelledim. Temiz kurulumla Windows 10'a düşürdüm. Akım korumalı priz aldım. Memtest 86 yaptım bir sorun bulunmadı, XMP kapalı ve açık denedim. RAM slotlarını tek tek çıkartıp denedim. Başka aklıma gelen bir şey yok kafayı yemek üzereyim. Bu konuyu açarken 3 kere daha yedim.

Minidumps

Son düzenleme:
Kaspersky ve Logitech araçlarını sil. BIOS hatalı görünüyor. Önceden paylaşılıp sonradan kaldırılmış ya da hatalı BIOS atılmış olabilir. BIOS güncelle. Sonra BIOS'a gir ve restore defaults save yap. CPU ve RAM değerleriyle oynadıysan defaults hale çek. Ryzen Master sil.
Ağ kartı ve Chipset için güncel sürücüleri indir yükle.
Memtest86 ile bellek testi yap her ihtimale karşı.

Ayrıca ek olarak ne takılı bu sisteme?
Bu dediklerinizi yapacağım logitech webcam ve mouse programı var ikisini de silmeli miyim

@claus hocam dediklerinizin hepsini bu akşam yaptım memtest86 sonucu temiz çıktı. İsterseniz upload edebilirim. Mavi ekran verecek mi diye boşta bekleteceğim bilgisayarı bugün ve yarın işten geldiğimde, mavi ekran alırsam sizi bilgilendirebilir miyim tekrardan?
@claus Az önce yeniden mavi ekran yedim hocam.
Minidump
9 dakika sonra bir tane daha yedim.
Minidump 2

Son düzenleyen: Moderatör:
@claus hocam bilgisayar sürekli kapandı bugün usbden format attım her şey iyiydi tek tek eski programları denedim. Logitech gaming software kurduktan sonra mavi ekran vermeye başladı. Onu kurmadan önce 4-5 saat boşta çalıştı bilgisayar hiç bir mavi ekran almadım. Bu programı aktif şekilde kullanıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?

@claus hocam bilgisayar sürekli kapandı bugün usbden format attım her şey iyiydi tek tek eski programları denedim. Logitech gaming software kurduktan sonra mavi ekran vermeye başladı. Onu kurmadan önce 4-5 saat boşta çalıştı bilgisayar hiç bir mavi ekran almadım. Bu programı aktif şekilde kullanıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?
Demekki dediklerimi yapınca mavi ekran almamışsın. Ama ısrarla kendi bildiğini okumaya devam edip hata almışsın. Bir kaç gün yükleme ve sistemi test et.

Geri
Yukarı