R5 3500 için kule tipi soğutucu önerisi

Joshua Graham

Hectopat
Yer
Ganton
Daha fazla  
Sıcaklığı CPB açıkken oyunlarda 96 görüyor. İşlemciyi serin çalıştıracak bir soğutucu almak istiyorum. Bir de termal macun önerirseniz sevinirim. Bütçe 100-200. T6 Ultra nasıldır? Kullanan var mı? Etkisi nasıl? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
İşlemci fanı doğru takılmamış olabilir CPB kapalıyken 96 derece normal değil. T6 Ultra'yı bu şekilde taksan en düşük 80 derece olur ki yine fazla CPB kapalı bir Ryzen için. Bir tane MX-4 alıp düzgünce montele sonra sıcaklıkları ölçüp ona göre soğutucu al derim. 4 gram bir termal macun 15 kere rahatça uygulanabilir.

CPB kapalıyken falan 96 derece nasıl görüyor soğutucu iyi takılmamış olabilir mi? Bende 3500X var 4Ghz de 1.275v ayarlı OCCT de 95 derece gördü stok fanla. ID Cooling SE-234 aldım 1 haftaya falan takıp stok fanla sıcaklık karşılaştırmasını paylaşacağım.
Bütçeyi biraz daha yükseltebilirsen ID Cooling SE-224XT tavsiye ederim.

Kasa modeli nedir?
Spec Delta RGB.
Kasanın önü tam açık değil.
Var mı bir öneriniz?
CPB kapalıyken falan 96 derece nasıl görüyor soğutucu iyi takılmamış olabilir mi? Bende 3500X var 4Ghz de 1.275v ayarlı OCCT de 95 derece gördü stok fanla. ID Cooling SE-234 aldım 1 haftaya falan takıp stok fanla sıcaklık karşılaştırmasını paylaşacağım.
Bütçeyi biraz daha yükseltebilirsen ID Cooling SE-224XT tavsiye ederim.
400 lira çok fazla veremem o kadar ama tavsiyeniz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Spec Delta RGB.
Kasanın önü tam açık değil.

Olsun, sen yine de bir temizliğini yap CPB açıksa evet sıcaklığı yükseltebiliyor, benim 3300X için çareyi kule tipi almakta bulmuştum Arctic 7X ile kullanıyorum CPB açıkken oyunlarda maksimum 71-72 görüyor. T6 güzel soğutucu diye duymuştum ama söküp takması çok zahmetliymiş bir de ses yapabiliyormuş. Kaliteli bir macun alacağın için o kadar devasa bir modele de ihtiyacın olmayabilir.

Geri
Yukarı