R5 3500 işlemciye yük nasıl bindirilir?

atablood.x

Hectopat
RAM
gskill 2x8 3200 cl16
SSD veya HDD modeli
kıoxıa 480 m2 ssd
Anakart
gigabyteb450ms2h
İşlemci
Ryzen 5 3500
Arkadaşlar dün ekran kartımı sattım daha yüksek bir model almak için fakat 10 gün sonra falan alabileceğim o sırada bilgisayara 512 MB'lık eski bir kart taktım görüntü alabilmek için, fakat hiçbir oyunu açmıyor. Oyunlarda işlemciye fazla yük bindirebileceğim bir seçenek veya program var mıdır?

Ryzen 5 3500.
2x8 3200 MHz RAM.
Gigabyte B450M anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının çok güçlü olduğu durumlarda işlemciye binen yük artacaktır. Bu durumda mümkün değil.

Edit: Belki oyunları very very very low ayarlara alıp çözünürlüğü de düşürerek oyunların en azından açılmasını sağlayabilirsiniz.

Hangi oyunları açmaya çalışıyorsun 512 MB ekran kartıyla? Açabileceği oyunlarla oyalan.

Mesela LoL açıyorum 1440x900 çözünürlükte dikey senkronizasyon kapatınca 80 90 FPS veriyor ama oyun çok kasıyor gibi gözüküyor 2 3 FPS gibi gözüküyor. Açına 40 60 FPS oluyor ama kasmıyor yoğunluk yerde FPS düşüyor.

Mesela LoL açıyorum 1440x900 çözünürlükte dikey senkronizasyon kapatınca 80 90 FPS veriyor ama oyun çok kasıyor gibi gözüküyor 2 3 FPS gibi gözüküyor. Açına 40 60 FPS oluyor ama kasmıyor yoğunluk yerde FPS düşüyor.
Açması bile iyi. Ekran kartın gelene kadar eski ya da küçük oyunlara yönelmeni öneririm. Ayar yapıp oynanabilir seviyeye getiremezsin uğraştığına değmez.

Görev yöneticisinden yüksek öncelik vermeyi dene ek olarak arkadaşlarında belirtmiş olduğu gibi çözünürlüğü düşür 720 yap mesala idaretenlik.

Yeni konular

Geri
Yukarı