R5 3500 sistem için soğutucu önerisi

BerkerS

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5600 | Anakart: ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II | Ekran Kartı: Asus DUAL RX6700XT | RAM: 32GB | PSU: High Power 600W 80+ GOLD | Klavye: BlitzWolf® BW-KB2
Merhabalar,

R5 3500 işlemci için Apache tipi bir fan kullanıyorum ancak boştayken dahi 55 derece sıcaklıklarda çalışıyor sistem bu yüzden kule tipi bir fan almak istiyorum ancak şu anki fan dahi ekran kartı ile RAM'lere çok yakın bir konumda. Kule tipi fan takabilir miyim bilemiyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart:
ASUS Prime B450M-K II AMD AM4.

Aynı işlemci bende de var Xigmatek Apache sogutucusu vardı aynı şekilde çok isiniyordu işlemci hiç soğutmuyor Snowman X6 3fanli soğutucu aldım şimdi oyunlarda 70dereceyi görmüyor A320 anakart vardı bende sogutucunun tek fani RAM'e degiyor du ram tarafındaki fani biraz yukarı kaldırdım su an sorunsuz kullaniyorum tam bir F/P ürünü 200TL civarına bulabilirsin sogutucuyu.

Aynı işlemci bende de var Xigmatek Apache sogutucusu vardı aynı şekilde çok isiniyordu işlemci hiç soğutmuyor Snowman X6 3fanli soğutucu aldım şimdi oyunlarda 70dereceyi görmüyor A320 anakart vardı bende sogutucunun tek fani RAM'e degiyor du ram tarafındaki fani biraz yukarı kaldırdım su an sorunsuz kullaniyorum tam bir F/P ürünü 200TL civarına bulabilirsin sogutucuyu.
Aynen hocam bendede aynı marka apache soğutucu takılı şu anda.

R5 2400G işlemcim stok fanla boşta 39 yükte 70 civarıydı wraith prism ile boş 28 yükte 49a geriledi. Yükten kasıtlarım oyun oynamak.

Geri
Yukarı