R5 3500 sistem nasıldır?

Arkadaşlar en son olarak birkaç değişik ile şöyle bir şey yaptım. RAM olarak önerebileceğiniz farklı bir şey varsa lütfen yazın. Bir de 550W yeter mi yoksa 650W mı yapayım?
SSD sadece sistemin hızlı çalışması için.
Acemi işi bir şey yaptım.
Eğer başka bir şey önerecekseniz lütfen mağazadan toplu bir şekilde alabileceğim şeyler söyleyin(peder inadı)
2060 konusunda lütfen zorlamayın sabit kalacak.
Intel'den ziyade amdciyim.
@Pctoplama35 @shirowo abilerim şu son haline de bi' bakıverseniz çok mutlu edersiniz beni.

Son düzenleme:
Bu sisteme ne dersin ? Hem 400 TL daha ucuz hemde ekran kartı ve anakart tarafında Asus, ram olarak corsair, ssd olarak da sandisk gibi kendini kanıtlamış kaliteli firmaların ürünleri var. Disk olarakda 500 gb M2 NVME SSD bulunuyor, olur da az gelirse ileride kendin ekleme yaparsın. Umarım baban internetten sistem almaya ikna olur.

Bu sisteme ne dersin? Hem 400 TL daha ucuz hem de ekran kartı ve anakart tarafında ASUS, RAM olarak Corsair, SSD olarak da SanDisk gibi kendini kanıtlamış kaliteli firmaların ürünleri var. Disk olarak da 500 GB M.2 NVMe SSD bulunuyor, olur da az gelirse ileride kendin ekleme yaparsın. Umarım baban internetten sistem almaya ikna olur.

Hocam bu sistemi daha önce görmüştüm ve burada 2 adet açtığım konu var. Buyur sana 1 tanesi:
Başka forumlarda da sormuştum ve sürekli PSU hakkında olumsuz şeyler vardı. Hem destek bölümleri güzel değil. Şikayetvar'da sürekli aynı sorun hakkında şikayetler vardı ve eğer olur da (Allah korusun) sorunlu mal gelirse ya da iade etmek istersem çok yavaş olduklarını gördüm. Bu yüzden de sistemden vazgeçtim.
Bu sisteme ne dersin? Hem 400 TL daha ucuz hem de ekran kartı ve anakart tarafında ASUS, RAM olarak Corsair, SSD olarak da SanDisk gibi kendini kanıtlamış kaliteli firmaların ürünleri var. Disk olarak da 500 GB M.2 NVMe SSD bulunuyor, olur da az gelirse ileride kendin ekleme yaparsın. Umarım baban internetten sistem almaya ikna olur.

Hocam az önce İtopya'da dolaşırken bu sistem ile karşılaştım ve benim yaptığımla hemen hemen aynısı :D sadece harddisk eklemesi var.
Sence hangisini almak daha mantıklı olur?
DA-SISTEM/MSI RTX 2060 VENTUS XS OC 6GB/AMD Ryzen 5 3500/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA (1TB harddisk eklencek)
9Y8XENSJ kodlu Özel Toplama Bilgisayar (RAM 3000MHz olabilir)

Son düzenleme:
Hocam bu sistemi daha önce görmüştüm ve burada 2 adet açtığım konu var. Buyur sana 1 tanesi:
Başka forumlarda da sormuştum ve sürekli PSU hakkında olumsuz şeyler vardı. Hem destek bölümleri güzel değil. Şikayetvar'da sürekli aynı sorun hakkında şikayetler vardı ve eğer olur da (Allah korusun) sorunlu mal gelirse ya da iade etmek istersem çok yavaş olduklarını gördüm. Bu yüzden de sistemden vazgeçtim.

Hocam az önce İtopya'da dolaşırken bu sistem ile karşılaştım ve benim yaptığımla hemen hemen aynısı :D sadece harddisk eklemesi var.
Sence hangisini almak daha mantıklı olur?
DA-SISTEM/MSI RTX 2060 VENTUS XS OC 6GB/AMD Ryzen 5 3500/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA (1TB harddisk eklencek)
9Y8XENSJ kodlu Özel Toplama Bilgisayar (RAM 3000MHz olabilir)

İtopya'daki sistemi almanı tavsiye ederim, harddisk yerine Ryzen 5 3600 tercih etmenizde çok daha iyi bir seçim olacaktır fikrimce. Depolama çok büyük bir sıkıntı değil zaten.

İtopya'daki sistemi almanı tavsiye ederim, harddisk yerine Ryzen 5 3600 tercih etmenizde çok daha iyi bir seçim olacaktır fikrimce. Depolama çok büyük bir sıkıntı değil zaten.

Tamamdır hocam sağ ol.

Son 1 soru daha ondan sonra seni salacağım.
Bu sisteme 550W yeter mi?
Spec-Delta kasasını daha çok tercih ediyorum. Bu sisteme 550W yeterse onla değiştireceğim.

Şimdi bu sisteme 550W rahatlıkla yeter fakat ileride ekran kartını satıp yenisini almak gibi vb güncellemeler de yaparım ben diyorsan 650W alman çok daha iyi olacaktır. Ama olduğu gibi kullanacaksan 550W fazlasıyla yeterli.

Tamamdır hocam sağ ol.

Son 1 soru daha ondan sonra seni salacağım.
Bu sisteme 550W yeter mi?
Spec-Delta kasasını daha çok tercih ediyorum. Bu sisteme 550W yeterse onla değiştireceğim.
Shark 5T-10 | Game Garaj bu kasayı tercih edin harddisk olarakda Western Digital 3.5" 1 TB Caviar Blue WD10EZEX SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu.
Ramlari 16 yapmayı unutmayın.

Geri
Yukarı