R5 3500 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

FrozeNNII

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
GİGABYTE WİNDFORCE RTX 2060 6GB
İşlemci
R5 3500
Kardeşimin dediğine göre aniden görüntü gitti. Bir önceki günde PC kendi kendini güncelleyip yeniden başlatmış. Harbi harbi ekrana görüntü gelmiyor BIOS bile görünmüyor yani. HDMI DP denedim değişen bir şey olmadı. HDMI anakarta taktım yine görüntü yok. Monitör bozuk değil kendi sistemimde denedim. Sorun ne olabilir?

RAM'ler ciftse tek olarak da deneyin.

Ne yaptıysam görüntü gelmedi. Ekran kartını söküp diğer bilgisayara taktım ilk önce çalıştı sonra masaüstü dondu 5 dk bekleyip kapattım sonra tekrar açmaya çalıştım marş yemeyen araba gibi açılıp kapanmaya başlayınca söktüm. Sonradan kendi ekran kartımı bilgisayara taktım. Şu an benim ekran kartımdan da görüntü gelmiyor.

Ekran kartı sıkıntılı gözüküyor. Farklı ekran kartı deneme şansınız var mı?

O zaman gidik gözüküyor hocam.

BIOS pilini çıkarttım 3-5 dk sonra taktım yine de bir tık yok. Kardeşimin bilgisayarını boş verdim. Kendi sistemimi nasıl kurtarabilirim?

BIOS pilini çıkarttım 3-5 dk sonra taktım yine de bir tık yok. Kardeşimin bilgisayarını boş verdim. Kendi sistemimi nasıl kurtarabilirim?
CMOS Reset ile kendi sistemimi kurtardım ancak diğer sistem aynı durumda. Mecburen garantiye gidecek.

Sorun işlemciden kaynaklıymış benlik bir durum yok. Ürünümün garantisi devam ettiği için bozuk işlemci yeni işlemci ile değişecek.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı