Çözüldü R5 3500 sistemde format sonrası mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZyreXSama37

Femtopat
Daha fazla  
M.2 SSD'im gelince USB bellek üzerinden format attım. Ondan sonra mavi ekran hatası almaya başladım. Sonra M.2'de sorun mu var diye düşündüm ve normal eski haline, diğer SSD'me attım format ama yine aynı hatayı aldım.
  • AMD Ryzen 5 3500.
  • 16 GB DDR4 (8x2)
  • Gigabyte RTX 2060 6 GB OC.
  • 500 GB NVMe M.2 SSD.
  • 240 GB SSD.
  • 1TB hard disk.

Minidump dosyalarım bu linkte mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ZyreXSama37, tekrar format at.
Anakartının tam marka modelini ve ekran kartının tam marka modelini yaz, tüm sürücülerin linkini atayım. Başka bir şekilde sürücü güncellemesi yapma.
Yanlış yüklenen sürücüler de mavi ekrana sebep olabiliyor.

Önceki formatlarimda hep uygulama ile yapmıştım. Sorun olmamıştı.
ASUS Prime B350M-E anakart.
Gigabyte RTX 2060 OC.

Çözüm
LAN sürücüsü.
Chipset sürücüsü.
Ses sürücüsü.

Bunları yüklemeniz yeterli. ASUS'un kendi sitesinden aldım linkleri. Yukarıdaki mavi yazılara tıkladığınızda direk indirme başlar.

Bu da ekran kartı sürücünüz.

Verdiklerim dışında bir sürücü güncellemesi yapmayın. (GeForce Experience üzerinde güncelleme gözüküyorsa onu yapın, o hariç)
Herhangi bir sürücü güncelleme programı/yazılımı yüklemeyin.
@ZyreXSama37

Güncelledim ama Opera GX falan hiç kurmadım hepsini Microsoft Edge'den yaptım.
Windows'da güncellemedim şimdi ne yapayım güncellim mi?
Kişisel uygulamaları kurım mı?

@ZyreXSama37, Windows güncellemelerini yap.
Kişisel uygulamalarını da yükleyebilirsin. Ancak ne olduğu bilinmeyen programları kullanıyorsan kullanma.

Tek driverlar için o uygulamayı kullanıyordum. Önceden kaç defa format attım hiç sorun yaşamadım şu an düzgün her şey gibi bakım kurım Opera DC, Microsoft Visual C++ falan onları da kurım. Sorun çıkarsa dönüş yapım.
@ZyreXSama37, Windows güncellemelerini yap.
Kişisel uygulamalarını da yükleyebilirsin. Ancak ne olduğu bilinmeyen programları kullanıyorsan kullanma.

Herkese teşekkürler sorunum çözüldü galiba kapanma yaşamadım sabahtan beri başka bir driver falan yüklemem gerekiyor mu?
Başka driver yüklememe gerek yoksa ya da driverları indirebileceğim bir yer varsa atarsanız sevinirim sorunum çözüldü işaretlicem çünkü çok teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı