Çözüldü R5 3500 ve 5500 XT sistem yükseltme önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rorschachtest

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller, yakın zamanda sarı site üzerinden uygun olduğunu düşündüğüm, işlemci ve ekran kartı testlerini beğendiğim 2. el bir sistem alacağım param güvede ile.
Sistem şu şekilde.
işlemci: Ryzen 5 3500.

RAM: Corsair Vengeance 16 GB (8x2) DDR4 3000 MHz.

anakart: MSI B350 Gaming Pro.

SSD: HP Lite-on CV1 serıes 256 GB M.2

ekran kartı: ASUS dualmrx 5500 XT 4 GB.

Power: Dragos MODEL1000 80 Plus 500 watt.

kasa: flygame 4 X 120.

PSU ile SSD'yi 1 ay içerisinde kesin değişeceğim geri kalan parçaları ise biraz daha ileride değiştirmek istiyorum. Acaba ileride ekran kartını RX 6700 XT alsam darboğaz yaşar mıyım bu işlemci ile? Testlere göz attım ufak darboğazlar meydana geliyor bu yüzden de ya işlemciyi de yenilerim ya da sistemi işlemcinin besleyebileceği farklı bir ekran kartı ile yükseltirim bir de anakartı değişme konusunda kararsız kaldım. Şu anlık verdiği performans yeterli ama ileride onu da RAM'leri 32 GB 4000MHz seviyesine çıkartıp yükseltsem iyi olur. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PSU ve SSD'den sonra işlemci ilk değişmesi gereken parçalardan birisi şu haliyle. 3500 gerçekten kötü bir model, 3500X ile karıştırılmasın çünkü önbelleği yarı yarıya daha düşük. Bu da Ryzen'larda oyun deneyimini çekilmez hale getiriyor.

BIOS güncelleyip Ryzen 5600 tak derim oraya. Ekran kartını biraz daha ertelesen de olur. AFMF, FSR 3.0 vb. derken 5500 XT idare eder seni.
PSU ve SSD'den sonra işlemci ilk değişmesi gereken parçalardan birisi şu haliyle. 3500 gerçekten kötü bir model, 3500X ile karıştırılmasın çünkü önbelleği yarı yarıya daha düşük. Bu da Ryzen'larda oyun deneyimini çekilmez hale getiriyor.

BIOS güncelleyip Ryzen 5600 tak derim oraya. Ekran kartını biraz daha ertelesen de olur. AFMF, FSR 3.0 vb. derken 5500 XT idare eder seni.

Çözüm
Hikayeli oyunlar ağırlıklıysa PSU > GPU sırasıyla yükseltme öneririm. FPS oyunlar oynanacaksa CPU > PSU sıralamasıyla başlayın. RAM'leri en sona bırakın bu sistem için şu an 32GB olmasının bir avantajı olmaz zaten gücü belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı