R5 3500 ve RX 5500XT yeterli mi?

Fatihh_

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Uzun zamandir PC toplamaya calisirken aklima su geldi. Neden gidip orta seviye bir PC toplamayayim ki. 11K verecegime 5-6K verir tum oyunlari acar, rahat rahat 3 sene giderim. Sonra zaten universite falan dizustu alacagim. Oyle FPS manyagi falan da degilim. Oyunu acsin yeter. Cunku ben yillardir CS:GO acamayan PC ile idare ediyorum. Siz ne dusunuyorsunuz bu konuda? Butcem en fazla 5.5K monitörsuz. Hazir sistem sadece. Toplama ile ugrasamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
O bütçe ile çok rahat 5500XT 8 GB toplarsın. O ekran kartı 1080P'de seni üniversiteye kadar götürür bu tercih daha iyi olur.
Zaten 1080p 144hz monitor kullanacagim. Sadece canim cekti galiba. Arkadasim 1650ti kullaniyor ve gayet memnun oldugunu belirtiyor.Sapphire RX5500XT NITRO OC dusunuyorum bu arada.

11 bine 3060 Ti sistem toplayabiliyorken, 5-6 bine RX 5500XT toplayabiliyorsunuz. Yeniden bir düşünün derim.

Ama ille de istiyorsan sıkıntı çıkarmaz o işlemci ile ekran ka
8 GB'lık olanını al ama. Zaten lisenin son sınıfında ders çalışmaktan oyun oynayamazsın.
8.siniftayim ya daha cok var. Aslinda 3 ay once 11k butcem vardi simdi yok

@Fatihh_ 8.sınıftaysan şimdi sistemi falan boş ver derslere odaklan 7ay kaldı sınavına sınavdan sonra alsan daha iyi olur.

O kadar cok oyun oynayan kendini kaptiran biri degilim. Ayrica zaten şu an ders calismak için de PC'ye ihtiyacım var.
@Fatihh_ 8.sınıftaysan şimdi sistemi falan boş ver derslere odaklan 7ay kaldı sınavına sınavdan sonra alsan daha iyi olur.
Bu arada nick mukemmel

11 bine 3060 Ti sistem toplayabiliyorken, 5-6 bine RX 5500XT toplayabiliyorsunuz. Yeniden bir düşünün derim.

Ama ille de istiyorsan sıkıntı çıkarmaz o işlemci ile ekran kartı.

Dostum arada 500-1000 lira yok neredeyse 2 kat paradan bahsediyorsun. Muhtemelen alacağı sistem bütün oyunları oynatır, hepsini Ultra'da oynamak zorunda değil.

Konuya gelince;
Bence en doğrusunu yaparsın hatta anakartını geleceğe dönük seç, ileride işlemcini 5600X yapar güçlü bir ekran kartı ile çok daha uzun süre takılırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı