R5 3500 vs R5 3600

Render gibi işlerde (Camtasia After Effects de bu sınıfa dahil) Ryzen öne geçiyor çünkü çoklu çekirdek performansı daha iyi. Oyunda ise Intel önde, çünkü tekli çekirdekte iyiler. Bu durumda tercihiniz Ryzen olursa daha iyi olur.
İstediğim zaman işlemciyi yükseltebilir miyim? R9 a kadar?

O anakarta R9 5900 takabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kendisi biraz giriş seviyesi anakart. Tabi takabilirsiniz ancak MOSFET soğutucuları pek yetmeyebilir, Faz ve kapasitörler ısınabilir.

Bunu tercih edin.

O anakarta R9 5900 takabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kendisi biraz giriş seviyesi anakart. Tabi takabilirsiniz ancak MOSFET soğutucuları pek yetmeyebilir, Faz ve kapasitörler ısınabilir.

Bunu tercih edin.
Alacağım hazır sistemlerde o anakart mevcut değil farklı bir anakart seçme imkanı var mı yoksa kesinlikle bunu mu önerirsiniz?

Pek beğenmedim sistemi, 6200 lira verip tek fanlı 1650 almak çok mantıklı değil. Kasa ve işlemci soğutucuya ise çöp demek istiyorum ancak verilecek para dolayısıyla diyemiyorum. R5 3600'ün stok soğutucusu bile daha iyi soğutur. MSI B450M A Pro'ya dediğiniz işlemcileri de takmanız pek mantıklı olmaz. Bu aralar sistem toplama konusuna çok bakmıyorum, haliyle araştırma gereği de duymuyorum. Ben de araştırmaya başlayayım, siz de bulduklarınızı atın buraya, değerlendirelim.

Geri
Yukarı