R5 3500U Düşük GHz Değeri

Doom Slayer

Hectopat
Daha fazla  
Bunun çözümü yok mu? Güç ayarlarım nihai performansta işlemci normalde 2.80GHz çalışıyor. Oyun esnasında eskiden 3.10 falan oluyor. Şimdi 2.40'lara kadar düşüyor. Şarjsız çalıştırdığım zamanlar 2.38GHz. Ne anlamı kaldı? Güç seçeneklerinden her şeyi yüzde yüzde kullanıyorum. Herhangi bir çözüm yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığınız herhangi bir değişim itibariyle böyle bir sonuç almış olabilirsiniz eğer sorunun ne zaman veya hangi işlemden sonra olduğunu biliyor iseniz sorununuzu çözebiliriz. Erişme şansınız varsa bilgisayarınızı açıp cpu-z programı ile benchmark testi yapabilir misiniz veyahut başka bir stres testi programınız var ise kullanıp görev yöneticisi açık iken sonuçlara bakabilir misiniz belki kullandığınız programlar yüksek işlemci gücünü kullanmıyor da olabilir. Sistemde yaptığınız ayarları da yapacağınız test sırasında değiştirebilir iseniz iyi olur.

Yaptığınız herhangi bir değişim itibarıyla böyle bir sonuç almış olabilirsiniz eğer sorunun ne zaman veya hangi işlemden sonra olduğunu biliyor iseniz sorununuzu çözebiliriz. Erişme şansınız varsa bilgisayarınızı açıp CPU-Z programı ile benchmark testi yapabilir misiniz veyahut başka bir stres testi programınız var ise kullanıp görev yöneticisi açık iken sonuçlara bakabilir misiniz belki kullandığınız programlar yüksek işlemci gücünü kullanmıyor da olabilir. Sistemde yaptığınız ayarları da yapacağınız test sırasında değiştirebilir iseniz iyi olur.

Hocam sağ olun ilgileriniz için ben Ryzen controllerda 35W kullanıyordum 2 aydır problem yoktu. Laptopa dokunduğumda hiç ısı gelmiyordu gayet iyiydi ama ısınma problemi olduğundan GHz kendini düşürüyor diye tahmin ediyorum 30W çektim bakacağım zamana göre CPU Z işlemciyi yük altına soktum 3.10 GHz kadar çıktı. Temel hızım 2.10GHz bayağı iyiydi size son bir sorum var hocam oyunlarda ekran kartımı yüzde yüz kullanması için ne yapabilirim?

Geri
Yukarı