R5 3500U laptopta NFS Payback çok düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Cengiz41

Femtopat
Daha fazla  
RAM
20 GB RAM var 4 entegre 16 ben ek taktım.
SSD veya HDD modeli
256 GB SSD
Ekran kartı
Ekran kartı entegre APU sistem.
İşlemci
AMD Ryzen 3500U with Radeon Graphics
Yardım lazım. Benim laptop en düşük gereksinimlerin üstünde iken NFS Payback'de çok düşük FPS alıyorum, bunun çözümü var mıdır?

Sadece Payback'te değil düşük FPS, normal NFS'de de vardı ama çözümünü bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardım lazım. Benim laptop en düşük gereksinimlerin üstünde iken NFS Payback'de çok düşük FPS alıyorum, bunun çözümü var mıdır?

Sadece Payback'te değil düşük FPS, normal NFS'de de vardı ama çözümünü bulamadım.
Isı değerleri nelerdir? Ekran kartı driveri güncel mi? Hangi ayarlarda oynuyorsunuz?

Grafik ayarları biraz yüksekti sanırım düşürdüm ve YouTube'da bir video da oyun belgelerine yazılacak bir kod bulup yazınca 8 9 FPS'den 30 FPS seviyelerine yükseldi sıcaklık değerleri 90 derece oldu yanıyor ama çözdüm sorunu ve ekran kartı driverları güncel.

Düşük FPS'ten kastınız nedir? Dahili Radeon kartıyla zaten yüksek FPS almayı beklememek gerekiyor o oyunda. Ama çok aşırı düşük FPS alıyorsanız sıcaklıklar yüksek olabilir.
7 8 FPS ti abi neyse ki çözdüm 30 Lara çıkardım

Grafik ayarları biraz yüksekti sanırım düşürdüm ve YouTube'da bir video da oyun belgelerine yazılacak bir kod bulup yazınca 8 9 FPS'den 30 FPS seviyelerine yükseldi sıcaklık değerleri 90 derece oldu yanıyor ama çözdüm sorunu ve ekran kartı driverları güncel.

Bakim zamanı gelmiş gibi görünüyor. Bende bunun abisi var -r7 3700u- ona bakim yapacagim 2 senelik cihaz.

Yüksek almayı beklemiyordum zaten de ilk açınca o kadar kastı ki noluyo dedim

Bakim zamanı gelmiş gibi görünüyor. Bende bunun abisi var ona bakim yapacagim 2 senelik cihaz.
Doğrudur abi bakım lazım olabilir

Ben 80°C'i geçmedim 25W iken.

Benimki de yaklaşık 2 yıl oldu

Nereden görülüyor bilmiyorum biliyorsan anlat abi de bakayım

MSI Afterburner diye uygulama var, oradan birkaç ayar yapıp oyun içinde sıcaklıktan tut da frekansına kadar bakabiliyorsun. YouTube'da tonla video var bununla ilgili. Neden abi diyorsun onu anlamadim :)

Yaşını bilmediğim için saygıdan abi dedim

Ben 80°C'i geçmedim 25W iken.

MSI Afterburner diye uygulama var, oradan birkaç ayar yapıp oyun içinde sıcaklıktan tut da frekansına kadar bakabiliyorsun. YouTube'da tonla video var bununla ilgili. Neden abi diyorsun onu anlamadim :)
MSI afterburner la sıcaklığa baktım zaten kullanıyorum

Geri
Yukarı