R5 3500U sistem donuyor ve mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
RAM
4 GB 2400 MHZ + 4 GB 2666 MHZ
SSD veya HDD modeli
WD SN530 512 GB (2400/1750) SSD
Ekran kartı
AMD Radeon Vega 8 Graphics
Anakart
LNVNB121612
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500U
Merhaba. Lenovo V15-ADA 82C700C6Tx laptop kullanıyorum. Bilgisayarımı alalı 15 ay oldu. 1 ay önce de format attım. Şu zamana kadar hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Birkaç gün önce oyun oynarken birden bilgisayar mavi ekran verdi. SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION şeklinde. Bilgisayar yeniden başlatıldı. Ben de çözüm yüöntemi araştırdım. Microsoft Forum'da destek bölümünde şöyle bir çözümle karşılaştım. SFC/SCANNOW ve DISM komutlarını uyguluyor daha sonra da Windows'taki temel sürücüleri yenileyen bir .bat uzantılı dosya çalıştırıyorduk. Denedim. Daha sonra oynarken birden hiçbir hata vermeden oyun kapandı. Araştırdım. Başka bir çözüm bulamadım. Oyuna devam ederken IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası aldım. Bilgisayar açıldı. Açılır açılmaz attempted_wrıte_readonly_memory hatası verdi. Daha sonra yine oyundayken birden bilgisayar dondu. Kaldı reset attım mecbur. Daha sonra buraya konu açtım. DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldır diyordu. Denedim. 1-2 gün işe yaradı. Daha sonra oyun birden yine kapandı. Boştayken CTRL+v yaptım. PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası aldım. Memtest86 ile test yaptım RAM'ler sorunsuz çıktı. Diskmark falan da yaptım. SSD'de de sorun yok. Anlamadım nerede hata var. Sürücüler falan hepsi güncel. Minidump dosyalarını alta paylaşıyorum. Umarım yardımcı olursunuz. Hem oyunda hem boşta CPU sıcaklığı normal. Çok sıcak değil yani. Umarım çözülür. Yanlışlıkla .dmp dosylarından biri silinmiş. Kalanlar duruyor.

Minidump: Minidump.rar

Bir de yeni bir şey fark ettim (şimdi). Bilgisayarda ara ara, çok nadiren ses kullanılırken ufak bir cızırdama olabiliyor. Acaba ses kartı sürücüsü ile alakalı olabilir mi ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı