R5 3500U sistemde FPS drop

fr1enzzy

Decapat
Merhaba arkadaşlar benim bir Laptop'um var. İşlemcisi ise AMD Ryzen 5 3500U. Bir de oynadıgım oyun var ara sıra girdiğim. Zula da eskiden 150 FPS alırken şu an 60 FPS'ye sabitledim fakat drop sorunu vardır bu drop sorununu nasıl çözebiliriz?

Bir de 8 GB RAM var dahili ekran kart 2 GB alıyor. Sizce bir tane daha 8 GB RAM takarsam FPS yükselmesi olur mu?

Dizüstü bilgisayarlarda oyun oynarken bir süre sonra FPS çakılıyorsa bunun tek sebebi yüksek sıcaklıktır. Önüne geçmek için ilk akla gelen üç şey:

Harici soğutucu kullanmak
Termal bakım yaptırmak
Undervolt yapmak

Bunların yapacağı etki de yukarıdan aşağıya sırasıyla daha fazladır. Undervolt için meşhur bir throttlestop programı var ama sanırım sizin işlemci ile desteklenmiyor. Onun yerine Ryzen Master ile yapılabiliyormuş.

Bu işlemlerden hangisi sizin için mümkünse yapın. Özellikle macun yenileme ve undervolt.

Isınmadan kaynaklı olabilir. Aynı işlemciye sahip dizüstü bilgisayarım var ve soğutucu aldım yağ gibi akıyor maşallah. Bilgisayarınızın tam modeli nedir acaba?
HP 15-DB1066NT notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. HP 15-DB1066NT kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.
Bilgisayarım bu altında soğutucu var en fazla 70 derece görüyor zaten cok oynadıgım oyun yok valorant oynuyorum genellikle 60 FPS Sabit dropsuz ama zulaya geçinçe drop giriyor
Rampage Ad-rc8 Showy 180mm Fan 15-17 Rgb Notebook Soğutucu Laptop Soğutucu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL Soğutucuda budur.

Kuvvetle muhtemel ondan dolayı. Anlamak için oyuna girmeden önce görev yöneticisini açıp ısı değerlerini ekran görüntüsü alın ve görev yöneticisi arkada açık kalsın. Ardından oyuna girin ve drop girmeye başladığında görev yöneticisinden işlemci hızına bakın. Son halin de ekran görüntüsünü alıp buraya ekleyin.

Kuvvetle muhtemel ondan dolayı. Anlamak için oyuna girmeden önce görev yöneticisini açıp ısı değerlerini ekran görüntüsü alın ve görev yöneticisi arkada açık kalsın. Ardından oyuna girin ve drop girmeye başladığında görev yöneticisinden işlemci hızına bakın. Son halin de ekran görüntüsünü alıp buraya ekleyin.
Musait oldugum zaman atarım. Zula yerine valorant oynayınca 60 FPS Sabit dropsuz oynayabiliyorum.Zulaya geçince drop sıkıntısı çıkıyor. Zula mı bozuk yoksa :)

Geri
Yukarı