R5 3500U - Vega 8 Notebook Kasma Sorunu

EmreTu16

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba

Acer Aspire A315-42-R5Y3 model bir bilgisayar aldım. Bilgisayarın içerisinde R5 3500U işlemci var ve onboard Vega 8 grafik kartını kullanıyor. Bilgisayarın linkini bırakıyorum.

Şimdi sorunlarıma gelecek olursak:

1) Bilgisyarda bir CS:GO testi yaptım ve 720P de en düşük ayarlarda 50-80 arası FPS alıyorum. İnternette yaptığım araştırmalarda 80-120 FPS arası gösteriyordu. Bu durum normal midir ya da yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?

2) PUBG Lite'de ise en düşük ayarlarda 35-40 arası FPS alıyorum. Beklentilerimin çok altı da kaldı. Sizce bu da normal bir durum mu?

3) Bilgisayarı şarjdan çıkardığım zaman kasma yaşıyorum. Özellikle YouTube'da 1080P video izlerken inanılmaz kasıyor. Hatta YouTube ana sayfa da dolaşırken bile kasma problemleri oluyor. İnternette dolaşırken vs. yavaşlama yaşıyorum.

1.ve 2. sorunlarının kaynağının RAM olduğunu düşünüyorum. Onboard ekran kartları belleğini sistem belleğinden kullanır bu yüzden hem sisteme hem de grafik işlemek için kullandığı bellek yetersiz kalıyor. Eğer sistem de boş bir slot daha varsa 2.bir 8 GB RAM takmanı öneririm sorununu yarı yarıya azaltacaktır.

3.problemine gelirsek; laptop bataryaları ile şarj adaptörlerinin güç(Watt) değeri farklıdır. Yani sadece batarya takılı iken işlem yaptığınız da bilgisayar elinden geldiğince güç tasarrufu yapmaya çalışacak çalışma süresini arttırmak için de performanstan kısacak ve dediğiniz gibi kasmalar vb. problemler olacak.

Çözüm olarak PC güç ayarları sekmesinde oynama yapıp düzenleyebilirsiniz.(Yüksek performansa almak vb.)
Ya da Laptop'u direk şarj kablosu ile takılı olarak kullanabilirsiniz.

1.ve 2. sorunlarının kaynağının RAM olduğunu düşünüyorum. Onboard ekran kartları belleğini sistem belleğinden kullanır bu yüzden hem sisteme hem de grafik işlemek için kullandığı bellek yetersiz kalıyor. Eğer sistem de boş bir slot daha varsa 2.bir 8 GB RAM takmanı öneririm sorununu yarı yarıya azaltacaktır.

3.problemine gelirsek; laptop bataryaları ile şarj adaptörlerinin güç(Watt) değeri farklıdır. Yani sadece batarya takılı iken işlem yaptığınız da bilgisayar elinden geldiğince güç tasarrufu yapmaya çalışacak çalışma süresini arttırmak için de performanstan kısacak ve dediğiniz gibi kasmalar vb. problemler olacak.

Çözüm olarak PC güç ayarları sekmesinde oynama yapıp düzenleyebilirsiniz.(Yüksek performansa almak vb.)
Ya da Laptop'u direk şarj kablosu ile takılı olarak kullanabilirsiniz.
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

bendede var hp db1066nt valorant testi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ancak aldığım fps değerleri mortal kombat x
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
mortal kombat 11 testi

Yeni konular

Geri
Yukarı