R5 3500X 1660 Super sisteme yükseltme önerisi

xvalentino

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar asıl amacım bilgisayarın birden fazla oyunu aynı anda çalıştırabilmesini sağlamak. Oynadığım oyunlar çok performans isteyen oyunlar değil. Knight Online, TFT tarzı oyunlar oynuyorum ancak aynı anda açtığım zaman hatayla karşılaşıyorum. Sorun veya yetersizlik hangi parçada bilgim yok açıkçası. Sistemi aşağıya bırakıyorum değişmesi yükseltilmesi gereken donanım parçaları nelerdir? Ve anakartla uyumu nasıl olur? Bilgilendirirseniz ve önerileriniz olursa çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Not : 8-10k civarı bir bütçem var

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    26,4 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.PNG
    2.PNG
    24,5 KB · Görüntüleme: 26
Arkadaşlar asıl amacım bilgisayarın birden fazla oyunu aynı anda çalıştırabilmesini sağlamak. Oynadığım oyunlar çok performans isteyen oyunlar değil. Knight Online, TFT tarzı oyunlar oynuyorum ancak aynı anda açtığım zaman hatayla karşılaşıyorum. Sorun veya yetersizlik hangi parçada bilgim yok açıkçası. Sistemi aşağıya bırakıyorum değişmesi yükseltilmesi gereken donanım parçaları nelerdir? Ve anakartla uyumu nasıl olur? Bilgilendirirseniz ve önerileriniz olursa çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Bütçeniz nedir yükseltme için?

Knk ekran kartı bence şimdilik dediğin oyun larda yeterli. İşlemciyi ryzen 5 5600 yapma şansın varsa yap. Yokaa ryzen 5 3600 vb yap

Hocam kesinlikle işlemciyi upgrade edin ve ryzen 5 5600 alın

Ryzen 5 5600 alıp elinizdeki işlemciyi satın. Ekran kartını da satıp ikinci el RX 6700 XT alın.
Hocam çok doğru demişsin. Elindeki bütçeyi artırır ve daha iyilerini yapar

Ryzen 5 5600 alıp elinizdeki işlemciyi satın. Ekran kartını da satıp ikinci el RX 6700 XT alın.
Hocam çok doğru demişsin. Elindeki bütçeyi artırır ve daha iyilerini yapar

Not : 8-10k civarı bir bütçem var
Hocam şuanlık Ryzen 5 5600 birde B550 anakart ve aynı ramlerinizden 2 tane 8Gb daha alıp 32GB ram yapabilirsiniz 1000 bütçeniz kalıyor. 3500x ve b450’nizi satıp 240lık sıvı soğutma alıp daha sonra 1660 Superi satıp ekleyerek 4060 ti 16gb versiyonunu alabilirsiniz.

Geri
Yukarı