R5 3500X boşta 81 derece

sametlol21

Hectopat
Merhaba. Ben İtopya'dan Donanım Arşivi 2 sistemini aldım AMD 3500X işlemcili, B450M-K anakartlı fakat PC'yi açtığımda işlemci sıcaklığı boşta 81 dereceyi gördü. Şu an 50-70 arası gidip geliyor boşta. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz PC'yi daha yeni açtım?

Parasını ve montaj hizmetini ödediği sıfır bilgisayar için bu mu önerin? Termal macuna, bilgisayarcıya para versin. AMD Ryzen işlemcilerin macunlarını ve fanlarını Cooler Master üretiyor zaten, düzgün takamamışlar ısınıyor. Bu sorunu çözecek olan firmanın kendisi, kusurlu göndermişler.
Birader adam bilgisayarcıya götürücem dedi kendi ağızıyla ben mi dedim. Orda yorum da ayrıca itopyaya geri gönder de yazıyor. Seçip seçip şuraya sırf yazma için yazmayın be. Benim bahsi geçen siteden alışverış yapmışlığım bile yok. Gece gece boş muhabbet.

Merhaba fanı test ettim ve hiçbir sıkıntı yok teprenmiyor yerinden vidaları da gayet sıkı. Bu sorun voltajdan olabilir mi voltaj ayarları şöyle;

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200724-015240.png
    Screenshot_20200724-015240.png
    671,7 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba fanı test ettim ve hiçbir sıkıntı yok teprenmiyor yerinden vidaları da gayet sıkı. Bu sorun voltajdan olabilir mi voltaj ayarları şöyle;
İşlemciyi undervolt yapman gerekebilir sıcaklık düşürmek için aynı şekilde cpb kapatmak da performans düşüşüne sebep de olabilir. İnternette biraz araştırarak undervolt yapman gerekir mi ve hangi değerleri uygulaman lazım bulabilirsin. Dediğim gibi o kasanın şu an yük altında en baba 75 derece olması lazım oynadığın oyunu baz alırsak. Tabii ortam koşullarıda önemli. Sen yetkili firma ile iletişime mi geçersin kendin mi çözersin bilmiyorum ama undervolt ayarlaması anakarttan anakarta değişen bir işlem ki bazı durumlarda gerekli de olmayabiliyor. Net bir şey söylemem mümkün değil.

Geri
Yukarı