R5 3500X boştayken 90 dereceye kadar çıkıyor

CloseTwo

Femtopat
Daha fazla  
Screenshot_1.png

Macunu daha yeni yeniledim işlemci fanı da yerinde çıkık değil. Kasanın hava akışı da iyi ve içinde 6 tane fan var. Neden böyle anlamış değilim. Dün 50-60 derecelerde gezerken bugün boştayken +90 dereceye çıkıyor.

Termal macunu fazla sürmüş olabilir misiniz? Eğer fazla sürdüyseniz taşma yapmış olabilir ve asıl olması gereken yerden oymamış olabilir.

Eki Görüntüle 1503960

Macunu daha yeni yeniledim işlemci fanı da yerinde çıkık değil. Kasanın hava akışı da iyi ve içinde 6 tane fan var. Neden böyle anlamış değilim. Dün 50-60 derecelerde gezerken bugün boştayken +90 dereceye çıkıyor.
CPU fan hatası almadığınıza göre, termal macun yetersiz kalmış veya fan tam oturmamış olabilir.

Termal macunu fazla sürmüş olabilir misiniz? Eğer fazla sürdüyseniz taşma yapmış olabilir ve asıl olması gereken yerden oymamış olabilir.
Fazla sürmemiştim yarın bidaha bakarım

Görev Yöneticisi üzerinden bir şey açık mı, kontrol ettiniz mi? Virüs üzerinden bilgisayarınız bota dönmüş olabilir.
Kaspersky ile taradım hiçbişey çıkmadı görev yöneticisinde de virüse benzer bişey bulamadım

Macunu yeniledim bütün fanları temizledim şu anki sıcaklıklar normaldir değil mi? (stok fan kullanıyorum yakın zamanda değiştireceğim)

Fazla sürmemiştim yarın bidaha bakarım

Kaspersky ile taradım hiçbişey çıkmadı görev yöneticisinde de virüse benzer bişey bulamadım

Macunu yeniledim bütün fanları temizledim şu anki sıcaklıklar normaldir değil mi? (stok fan kullanıyorum yakın zamanda değiştireceğim)
oyuna girince ilk 10 dakika bu derecelerde oynadım sonra 90 üstüne cıkmaya başladı yine sanırım sıvı soğutma veya yeni işlemci fanı şart

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    37 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Geri
Yukarı