R5 3500X için MSI anakart tavsiyesi

Bütçe
800

byProtocol

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3500X için bana bir anakart lazım, ekran kartımı MSI RTX1660 olarak seçtim. Kasa da MSI, Mystic Light ile düzenlemek için MSI anakart lazım bana. Bütçem Max. 800.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Kasa da MSI" deyip direkt rastgele bir MSI anakart alırsan kullanamayabilirsin. Her ne kadar "Mystic Light destekler" yazsa da gerekli RGB veya ARGB girişi yoksa kullanamazsın, istediği kadar MSI olsun :D.

Kasa modelini söyle.

"Kasa da MSI" deyip direkt rastgele bir MSI anakart alırsan kullanamayabilirsin. Her ne kadar "Mystic Light destekler" yazsa da gerekli RGB veya ARGB girişi yoksa kullanamazsın, istediği kadar MSI olsun :D.

Özür dilerim ilk PC toplamam olduğu için pek bilgim yok kasam MSI Mag Force 100R.

Özür dilerim ilk PC toplamam olduğu için pek bilgim yok kasam MSI Mag Force 100R.
O zaman şunu öneririm:

O bütçede alacağın hiçbir MSI markalı anakartta ARGB girişi yok, kasadaki fanların ışıklarını yazılım ile değiştiremezsin, sadece kasanın üstündeki LED tuşu sayesinde efektleri değiştirebilirsin.
Ha dersen ki "Ben ölümüne yazılım ile fanların efektlerini değiştirmek istiyorum.", en aşağı B550M PRO-VDH WIFI almalısın, onun da fiyatı 1100 ₺ en az, alabileceğini sanmıyorum.

İkinci bir seçenek var, o da MSI marka anakart almaman, mesela B550M S2H aldın, ne güzel ARGB girişi de var, kasadaki fanların efektlerini RGB FUSION üzerinden değiştirebilirsin. Kasa ve anakart markasının illaki aynı olmasına gerek yok yani.

Üçüncü bir seçenek daha var, o da kasayı MAG FORGE 100R yerine MAG FORGE 100M alman. MAG FORGE 100M'deki fanlar ARGB değil normal RGB. B450 GAMING PLUS MAX veya B450-A PRO MAX'te de RGB girişi var zaten, onunla kontrol edersin, ama tabii ki ARGB, normal RGB kadar güzel değil.
Bir de MAG FORGE 101M ve MAG FORGE 100M'de anakart sync yapmak için bir kablo gelmiyor kontrolcüden, halbuki ARGB olan modelde geliyor. Demem o ki RGB çoklayıcı kablo alacaksın. Eğer B450 GAMING PLUS MAX alırsan gerek yok.

Bana soracak olursan en mantıklısı ikinci seçenek, hem anakart iyi, hem de kasadaki fanların efektlerini değiştirebiliyorsun.

O zaman şunu öneririm:

ARGB girişi yok :(.

İkinci bir seçenek var, o da MSI marka anakart almaman, mesela B550M S2H aldın, ne güzel ARGB girişi de var, kasadaki fanların efektlerini RGB Fusion üzerinden değiştirebilirsin. Kasa ve anakart markasının illaki aynı olmasına gerek yok yani.

B550M PLUS Max'den daha iyi galiba. Teşekkürler B550M S2H alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı