R5 3500X için soğutucu önerisi

Bacaksız

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB AM4
Anakart: Biostar B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX
Ekran Kartı: Inno3D GeForce RTX2060 SUPER Twin x2 OC RGB 8GB 256Bit
Bellek: Crucial Ballistix RGB 16GB (1x16) 3200Mhz CL16 Beyaz
Güç Kaynağı: FSP HYDRO600 600W 80+ Bronze
Meslek
Öğrenci
AMD Ryzen 5 3500X islemci kullanıyorum. Bilgisayarım çok ısınıyor. Termal macununu yeniledim. Kasanın içini ve fanlari temizleyip tozlarini aldim. Ancak islemci sıcaklığın -izlemek için MSI Afterburner kullanıyorum- 94 derecelerde. AMD fan kullanıyorum. Yeni bir islemci fani almak istiyorum. Farklı fiyat aralıkları için fiyat performans bir şeyler önerebilir misiniz? Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen 5 3500X islemci kullanıyorum. Bilgisayarım çok ısınıyor. Termal macununu yeniledim. Kasanın içini ve fanlari temizleyip tozlarini aldim. Ancak islemci sıcaklığın -izlemek için MSI Afterburner kullanıyorum- 94 derecelerde. AMD fan kullanıyorum. Yeni bir islemci fani almak istiyorum. Farklı fiyat aralıkları için fiyat performans bir şeyler önerebilir misiniz? Okuduğunuz için teşekkür ederim.
SE 214 XT. Ayrıca ne marka termal macun kullandınız? Kalite çok fark eder sıcaklıklar için.

Termal macunum Arctic MX-6.

SE 214 XT. Ayrıca ne marka termal macun kullandınız? Kalite çok fark eder sıcaklıklar için.

Termal macunum Arctic MX-6.​

Soğutucu önerisi almak için açılmış eski konularda "Artctic Freezer 34 eSports DUO"nun da ismini çok duydum. Bütçem 2 soğutucuya da yetiyor. Hangisini almamı önerirsiniz Artic mi yoksa SE 214 mü? Bu arada şu anda kullandığım soğutucu AMD'nin varsayılan stok soğutucusu.

Son düzenleme:
Termal macunum Arctic MX-6.

Termal macunum Arctic MX-6.​

Soğutucu önerisi almak için açılmış eski konularda "Artctic Freezer 34 eSports DUO"nun da ismini çok duydum. Bütçem 2 soğutucuya da yetiyor. Hangisini almamı önerirsiniz Artic mi yoksa SE 214 mü? Bu arada şu anda kullandığım soğutucu AMD'nin varsayılan stok soğutucusu.
Bütçeniz yetiyorsa Arctic Freezer'i seçin ama bence o kadar para verilmez bi i7 12700KF veya bir i9 kullanmıyorsanız o kadar para verilmez. SE 214 XT forumda halihazırda çok öneriliyor ama ikisi arasında Arctic freezer çok daha iyi. Termal macun fena değil.

94 derece normal değil. Termal macunu doğru sürdüğünüzden emin misiniz?
Genelde çarpı şeklinde sürüyorlar. Ancak termal macunun (Arctic MX-6) videosunda nokta şeklinde sürüyorlardı. Ben de öyle yaptım. Ancak içim el vermediğinden işlemicin köşelerine doğru da birazcık sürdüm. Yani bir nevi noktalar kullanarak çarpı şekli oluşturdum.

Genelde çarpı şeklinde sürüyorlar. Ancak termal macunun (Arctic MX-6) videosunda nokta şeklinde sürüyorlardı. Ben de öyle yaptım. Ancak içim el vermediğinden işlemicin köşelerine doğru da birazcık sürdüm. Yani bir nevi noktalar kullanarak çarpı şekli oluşturdum.

Bir arkadaşım Arctic Freezer kullanıyor ben SE-224-XT aşağı yukarı aynı değerleri alıyoruz. Hangisi hoşuna gittiyse veya uygunsa onu al ikisi de üzmez. Termal macunu bir tık fazla sürmüş olabilirsin genelde ortaya bir bezelye kıvamında döküp soğutucu oturtarak maksimum verimi elde edebiliyorsun.

Geri
Yukarı