R5 3500X ısınıyor mu?

• Konuyu başlatan yalo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 720

yalo

Hectopat
Daha fazla  
Yeni toplayacağım bilgisayarımda Intel'den Ryzen'e geçtim ama korktum. Çünkü Ryzen'e ısınıyor diyorlar cidden çok ısınıyor mu? İçinden çıkan stok fan yeter mi? Sıvı soğutma kullanılmalı? Ya da başka bir hava soğutma mı satın alınmalı? Merak ettim ya da onları da geçelim soğutmak için ne yaparım? İşlemci tam modeli.

AMD Ryzen 5 3500X

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni toplayacağım bilgisayarımda Intel'den Ryzen'e geçtim ama korktum. Çünkü Ryzen'e ısınıyor diyorlar cidden çok ısınıyor mu? İçinden çıkan stok fan yeter mi? Sıvı soğutma kullanılmalı? Ya da başka bir hava soğutma mı satın alınmalı? Merak ettim ya da onları da geçelim soğutmak için ne yaparım? İşlemci tam modeli.

AMD Ryzen 5 3500X.

Yük altında maksimum 105 dereceleri görmüş. Bende R3 3100 var daha. 60 dereceyi geçmedi.

AMD Ryzen 5 3500X
Aynen kardeşim annem çayı benim işlemcinin üzerinde kaynatıyor. En fazla 72 derede gördüm r3 3200G ile dolu kullanımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı