R5 3500X oyun performansı nasıl?

Aşağıda ekran görüntüsünü paylaşmış olduğum ayardan bahsediyorum.
Eki Görüntüle 870142
ekran görüntüsünü aldığım video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Resulation scale CPU kullanımını düşürüyor mu? Far Cry da bende darboğaz sıkıntısı yaşıyorum ama bu ayarı bulamadım tam olarak ya da gözümden kaçtı ona göre uygulayacağım.

Resulation scale CPU kullanımını düşürüyor mu? Far Cry da bende darboğaz sıkıntısı yaşıyorum ama bu ayarı bulamadım tam olarak ya da gözümden kaçtı ona göre uygulayacağım.
Ekran kartına daha fazla yük vermek işlemci kullanımını düşürür. Çözünürlük arttırmak ve grafik ayarlarını en yükseğe çekmek gibi. Far Cry'da var mı hatırlamıyorum fakat virtual super resolution kullanarak daha yüksek çözünürlüklere ulaşmak da mümkün.

Ekran kartının yükünü arttırdığı için bir bakıma CPU kullanımını düşürüyor diyebiliriz. Çünkü FPS düştükçe işlemci yükü de azalmış oluyor.

Ekran kartına daha fazla yük vermek işlemci kullanımını düşürür. Çözünürlük arttırmak ve grafik ayarlarını en yükseğe çekmek gibi. Far Cry'da var mı hatırlamıyorum fakat Virtual super resulation kullanarak daha yüksek çözünürlüklere ulaşmak da mümkün.

Virtual super resulation denedim ama daha çok takılma yaşadım sanki fakat deneyeceğim tekrar daha dikkatli bakarım teşekkür ederim :)

Ekran kartının yükünü arttırdığı için bir bakıma CPU kullanımını düşürüyor diyebiliriz. Çünkü FPS düştükçe işlemci yükü de azalmış oluyor.

Anladım teşekkürler.

CPU kullanım CPU1 değeri %97lere ulaştığı ekranda görünüyor. Eğer çekirdekler sürekli olarak bu şekilde %85li 90veya üzeri kullanım değerlerine geliyorsa bu bottleneck göstergesi olabilir. Yazımda aynı şekilde kesinliğini doğrulayamadığım ancak gördüğüm deliller üzerinden fikir yürüterek, olabilir demişim. Biliyorsanız arkaşa yardımcı olun. 3500X kullanmadım.
İşlemci 50 falan oluyo 2k da
Arkadaş işlemci çekirdeklerinin sadece ilkini göstermiş CPU1 değeri yani. Tüm işlemci kullanımını göstermen gerekiyor, bi 15-20 saniyelik video darboğaz var mı yok mu gösterir.
Eklicem tmm

Geri
Yukarı