R5 3500X Proccess Lasso'da sanal çekirdekler görünmüyor

Vergildmc

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde sanal çekirdekler gözüküyor. BIOS'dan da kontrol ettiğimde açık ancak Black Desert oyunu için Proccess Lasso'dan ayar yapmak istediğimde sanal çekirdek sayımı göremiyorum. Ryzen 5 3500X kullanıyorum, Lasso'da çekirdek önceliği ayarlamak istediğimde sadece 0'dan 5'e kadar gözüküyor ama toplamda 6 gerçek, 6 sanal olmalı. Sorun nedir acaba?

Merhaba,

Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde sanal çekirdekler gözüküyor. BIOS'dan da kontrol ettiğimde açık ancak Black Desert oyunu için Proccess Lasso'dan ayar yapmak istediğimde sanal çekirdek sayımı göremiyorum. Ryzen 5 3500X kullanıyorum, Lasso'da çekirdek önceliği ayarlamak istediğimde sadece 0'dan 5'e kadar gözüküyor ama toplamda 6 gerçek, 6 sanal olmalı. Sorun nedir acaba?
Core 0, Core 1, Core 2, Core 3, Core 4, Core 5 olarak gözükür. Toplamında 6 oluyor. Normal bir durum.

Ryzen 5 3500X'de sanallaştırma teknolojisi (bulunuyor). Anakartın BIOS'undan AMD-V'yi etkinleştirmeniz gerekiyor olabilir.

3500x.JPG

Ryzen 5 3500X'de sanallaştırma teknolojisi (bulunuyor). Anakartın BIOS'undan AMD-V'yi etkinleştirmeniz gerekiyor olabilir.
O sanallaştırma farklı, konu sahibini ilgilendiren sanallaştırma farklı. Sizin bahsettiğiniz VMware, BlueStacks gibi sanal işletim sistemlerini kullanmak için gereken sanallaştırma teknolojisi. Konu sahibi ise sanal çekirdek olayından bahsetmiş. Örneğin R5 3600 6 çekirdek, 12 iş parçacığına sahip. Bu 12 iş parçacığı işlemci sanallaştırma teknolojisi ile ortaya çıkan bir şey.

Geri
Yukarı