Çözüldü R5 3500X RTX 2060 darboğaz sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Del E Ted

Hectopat
PUBG'de 1728X1080 çözünürlüğündeyim ayarlarımdan sadece aa = orta MSI afterburnerdan baktım darboğaz oluyor. GPU = %70 CPU = 78 falan bilgisayar daha 1 haftalık ve bu beni çok üzdü.

Diğer oyunlarda da test etmenizi tavsiye ederim. Tek oyundan referans almamak lazım. Eğer sorun diğer oyunlarda da devam ediyorsa evet dar boğaz var diyebiliriz. Eğer yoksa bu sorun oyunun yeterince optimize edilmemesinden kaynaklanıyordur.

PUBG'de 1728X1080 çözünürlüğündeyim ayarlarımdan sadece aa = orta MSI afterburnereden baktım darboğaz oluyor. GPU = %70 CPU = 78 falan bilgisayar daha 1 haftalık ve bu beni çok üzdü.
Çözünürlük düşük olduğundan dolayı ekran kartı kullanılmıyor. 1920*1080'e alırsanız %99'a kadar çıkması gerekir.

Sorunu çözdüm bende diyordum PC'nin bir yerinden cızırtı sesi geliyor geçen odamı süpürürken orayı süpürdüm herhalde kabloya baskı yapıp biraz yerinden çıkardım neyse kabloyu çıkardım power tuşunu off yaptım kabloyu besmele çekerek taktım ve sorun çözüldü.

Sorunu çözdüm bende diyordum PC'nin bir yerinden cızırtı sesi geliyor geçen odamı süpürürken orayı süpürdüm herhalde kabloya baskı yapıp biraz yerinden çıkardım neyse kabloyu çıkardım Power tuşunu off yaptım kabloyu besmele çekerek taktım ve sorun çözüldü.

Kanka bende de darboğaz oluyor. Hangi kabloyu söktün?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı