RTX 2060 ve R5 3500X sistem darboğaz oluyor

Aly Joseph

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS ROG STRIX RTX 2060, R5 3500X, MSI B450M-A-PRO-Max, Corsair 16 GB RAM, 240 Adata SSD. Sistemim bu şekil, anlam veremediğim bir şekilde ekran kartımdan verim alamıyorum, takılmalar, donmalar, işlemci zaten yüksek kullanımda olan bir işlemci videolarını izlediğimde dikkat etmiştim, ama bende durum farklı. Bu arada, oyun donuyor, çok donuyor. Windows güncel sürüm, ekran kartım güncel sürüm.

msi.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P Oynayıp oynamadığını sormuştum eğer çözünürlük düşük oynuyorsan darboğaz ihtimali var.
Yanlış anladım kusura bakmayın, 1080.
İşlemcide bir sıkıntı var, 3500X' in TDP değeri 65W. Sizde ise %100 yükte yarısına bile ulaşamıyor. Güncel BIOS yükleyip, tekrar deneyin.
evet ben biosu güncellesem iyi olacak
Cevap veren herkese teşekkür ederim, Bios'u güncelledim ve Nvidia denetim masasında PhysX ayarlarını CPU'dan, RTX 2060 a çektim ve sonuç güzel oldu.
witcher.png
psysx.jpg

Son düzenleme:
Merhabalar, ASUS ROG STRIX RTX 2060, R5 3500X, MSI B450M-A-PRO-Max, Corsair 16 GB RAM, 240 Adata SSD. Sistemim bu şekil, anlam veremediğim bir şekilde ekran kartımdan verim alamıyorum, takılmalar, donmalar, işlemci zaten yüksek kullanımda olan bir işlemci videolarını izlediğimde dikkat etmiştim, ama bende durum farklı. Bu arada, oyun donuyor, çok donuyor. Windows güncel sürüm, ekran kartım güncel sürüm.

Eki Görüntüle 597071

Hocam konuyla alakasız fakat vesemir öldükten sonramı aldin ssi.

Geri
Yukarı