Çözüldü R5 3500X RTX 2060 GTA 5 drop kapanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Olejan

Decapat
Herkese merhaba arkadaşlar ben GTA 5'e girdiğimde oyun 5 dakika içinde 2-3 kez drop yiyor ve ardından hiçbir hata vermeden oyun tamamen kapanıyor ve geriye hiçbir hata kodu falan falan kalmıyor yardım eder misiniz?
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX 2060 OC Evo 6 GB.
RAM'ler: 16 GB 3000 MHz (OC 3400MHz)
Anakart: ASUS Prime Plus.

Çözüm
Herkese merhaba arkadaşlar ben GTA 5'e girdiğimde oyun 5 dakika içinde 2-3 kez drop yiyor ve ardından hiçbir hata vermeden oyun tamamen kapanıyor ve geriye hiçbir hata kodu falan falan kalmıyor yardım eder misiniz?

msi afterburner kullanarak işlemci kullanımınıza bakabilir misiniz %100 oluyor mu? ya da başka oyunlarda aynı sorun oluyor mu?

Çünkü kalitesiz :D. Çünkü o bir bomba Vietnam’dan hatırlıyorum askerlerin en çok aldığı eğitim ne silah ne de kendini savunmaydı... En önemli eğitim Everest, Gamepower, Rampage tarzı PSU’lardan korunmalarıydı... Ve bu vahşetin önüne geçilemedi ne yazık ki.

Son düzenleme:
GamePower PSU değiştirin bu sistemi ona emanet etmeniz çok kötü... Yetersiz geliyor olabilir. Ayrıca canlı bomba o.
daha yeni aldım bilgisiyarı değiştirmekten başka bi çözümü varmı
GamePower PSU değiştirin bu sistemi ona emanet etmeniz çok kötü... Yetersiz geliyor olabilir. Ayrıca canlı bomba o.
daha yeni aldım bilgisiyarı peki ya değiştirmekten başka bir çözüm varmı ?

Hocam ram'leriniz 3000mhz destekliyorsa 3000mhz'de kullanmanızı tavsiye ederim. Ram OC'unu kapatıp deneyebilirsiniz.

daha yeni aldım bilgisiyarı değiştirmekten başka bi çözümü varmı

daha yeni aldım bilgisiyarı peki ya değiştirmekten başka bir çözüm varmı ?
Hocam ben yapmam ani akım ve voltaj dengesizliklerine karşı korumalı olduklarını düşünmüyorum sadece kendisi patlasa iyi tüm sistemi de yakabilir.

Daha yeni aldım bilgisayarı değiştirmekten başka bir çözümü var mı?

Daha yeni aldım bilgisayarı peki ya değiştirmekten başka bir çözüm var mı?

Sadece PSU değiştirmen yeterli.

Bende bazı oyunlarda geç atıyor bazı oyunlarda hemen atıyor Cs go ya girer girmez atıyor ekran kartım Rx 5700 Xt ancak ekran kartı güç girişim görseldeki gibi senin de PSU pcı-e güç girişi benim gibiyse kapanma bundan oluyor olabilir.
böyle?

Dosya Ekleri

• AAC99600-0BF1-4D33-AD3D-635F01A13291.jpeg
    AAC99600-0BF1-4D33-AD3D-635F01A13291.jpeg
    207,2 KB · Görüntüleme: 45

Geri
Yukarı