R5 3500X - RTX 2060 sistem mavi ekran veriyor

ckuscu058

Decapat
Daha fazla  
Öncelik merhaba. Uzun bir süredir mavi ekran hatası alıyorum minidump işlerinden anlamadığım için bir tek hatanın kodunu bulabildim ntkrnlmp.exe bu soruna ne yol açar. Bilgisayarı alalı çok olmadı çözmek için 5 ay önce SSD değiştirdim fakat sorun devam ediyor.
Sistem özellikleri;
AMD Ryzen 5 3500X.
MSI B450M-A Pro Max.
Corsair 8x2 3000MHz.
Gigabyte RTX 2060.
Kioxia 240GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk ya da RAM kaynaklı bir sorunumuz var.
BAD_POOL_CALLER hatasında RAM arızasına rastlanma oranı daha yüksektir.

XMP profili açıksa kapatarak MemTest86 çalıştırmanızı istiyorum.
RAM belleğe manuel OC yapıldıysa onu kaldırıp MemTest çalıştırabilirsiniz.

Disk ya da RAM kaynaklı bir sorunumuz var.
BAD_POOL_CALLER hatasında RAM arızasına rastlanma oranı daha yüksektir.

XMP profili açıksa kapatarak Memtest86 çalıştırmanızı istiyorum.
RAM belleğe manuel OC yapıldıysa onu kaldırıp Memtest çalıştırabilirsiniz.

SSD yeni değişti 5 aylık ama 2 program ile sağlığına baktığımda.
Diskinfo uygulamasında %50
Disk sentinel uygulamasında %59
HD Tune programında error scan yaptığımda bir sorunla karşılaşmadım

XMP profilim açık onu kapatıp RAM testi yapacağım dediğiniz gibi 2 tane RAM mevcut birini söküp mü denemem gerek yoksa 2 RAM'de takılı olsun mu?

Mavi ekranı masaüstünde gezerken alıyorum oyun oynarken hiç yemedim
PC Discord ile ilgili bir işlem yaparken hata vermiş, çakışma yapıyor olabilir başka bir yazılımla, windowsu, sürücüleri ve BIOS'u güncellemek fayda sağlayabilir. Benim çözümüm "Hızlı Başlatma"yı iptal etmek olmuştu bilginize.

PC Discord ile ilgili bir işlem yaparken hata vermiş, çakışma yapıyor olabilir başka bir yazılımla, Windows'u, sürücüleri ve BIOS'u güncellemek fayda sağlayabilir. Benim çözümüm "Hızlı Başlatma"yı iptal etmek olmuştu bilginize.
İkimiz de aynı dosyaları incelemiş olabiliriz ama bir kişinin konuya yazması daha hayırlı.

Konu sahibinin kafasının karışmaması için buna biraz dikkat etmek lazım hocam.

PC Discord ile ilgili bir işlem yaparken hata vermiş, çakışma yapıyor olabilir başka bir yazılımla, Windows'u, sürücüleri ve BIOS'u güncellemek fayda sağlayabilir. Benim çözümüm "hızlı başlatma"yı iptal etmek olmuştu bilginize.

Hızlı başlatmayı kapattım Denetim Masası güç ayalarındandı galiba umarım doğru yapmışımdır şu an Memtest aşamasındayım BIOS sürümüm güncel galiba mavi ekran verirken Discord ekranındaydım ve ekleme yapmak istiyorum ben Windows kurarken bile mavi ekran yedim yani bilgisayara isim verirken bile mavi ekran yedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı