R5 3500X RTX 2060S ekran kartı kullanımı çok az

İşletim sistemi
Windows 10

xMan7uS

Decapat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3500X, MSI RTX 2060 Super Ventus OC 8 GB. Şu ikisi normalde güzel çalışıyor, başka videolarda gördüm. Benim anlamadıgım şey: Tek sıkıntı bende mi var? Isınmasında falan sıkıntı yok, sadece ekran kartı kullanımı çok az işlemciye göre. İşlemci %90'ken ekran kartı %70'lerde. Mesela Cyberpunk'ta güzel FPS alıyorum. Yüksek ayarlarda, arada bir takılma oluyor sadece. Diger oyunlarda hiç sıkıntı vermeden çalışıyor. CS:GO, CoD Warzone darbogaz falan mı yapıyor acaba? Çok da anlamam ama bilemedim :(

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun, yani oyun ekran kartından fazla bir şey istemiyor. Daha çok işlemcinizin tek çekirdek performansı önemli.

AMD Ryzen 5 3500X, MSI RTX 2060 Super Ventus OC 8 GB. Şu ikisi normalde güzel çalışıyor, başka videolarda gördüm. Benim anlamadıgım şey: Tek sıkıntı bende mi var? Isınmasında falan sıkıntı yok, sadece ekran kartı kullanımı çok az işlemciye göre. İşlemci %90'ken ekran kartı %70'lerde. Mesela Cyberpunk'ta güzel FPS alıyorum. Yüksek ayarlarda, arada bir takılma oluyor sadece. Diger oyunlarda hiç sıkıntı vermeden çalışıyor. CS:GO, CoD Warzone darbogaz falan mı yapıyor acaba? Çok da anlamam ama bilemedim :(
Darboğaz olabilir tabii ki, bu tarz durumlarda grafik veya düşükse çözünürlüğü arttırmanızı öneririm. Bazen o bile yeterli olmayabilir.

Hocam oyun içindeki çözünürlülüğü 2560x1440 yapın, 1080p de ekran kartı gerçek gücünü ortaya koyamaz ve bu işlemciye daha fazla yükü bindirir.

Hocam oyun içindeki çözünürlülüğü 2560x1440 yapın, 1080p de ekran kartı gerçek gücünü ortaya koyamaz ve bu işlemciye daha fazla yükü bindirir.
monitor 1080p 144hz

CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun, yani oyun ekran kartından fazla bir şey istemiyor. Daha çok işlemcinizin tek çekirdek performansı önemli.
anladım hocam ama çogu oyunda ekran kartı kullanımı düşük işlemci agırlıklı aralarında pek fazla fark yok ama ekran kartı kullanımı yüksek olması gerekmiyomu normalde

Merhaba hocam, ben AMD ekran kartı kullanıyorum ve benim ekran kartı profilimde Virtual Super Resolution özelliği var ve bu özellik bana 4K ya kadar oyun içerisinde çözünürlülüğü sağlıyor. Bu NVIDIA ekran kartı profilinde de varmış ve adı Dynamic Super Resolution olarak geçiyor, ikisi de aynı görevi görüyormuş bunu açarak denemenizi istiyorum ve işlemci kullanımı ile ekran kartı kullanımını tekrardan söylemenizi.

Küçük bir de tavsiye veriyim, Nvidia için geçerli mi bilmiyorum fakat ben VSR yi açtığımda monitörümün Hz değerinin düştüğünü fark ettim ve bunu masaüstünden kontrol ettiğimde 60 a sabitlenmiş ve 144'e geri çektim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı