R5 3500X RTX 2070 sisteme 600W PSU yeter mi?

H2onyaa

Centipat
Daha fazla  
  • İşlemci: Ryzen 5 3500X.
  • Ekran kartı: ASUS Dual 2070 Super
  • RAM Team Force 2x8 16 GB 3200 MHz.
  • Ankakart: MSI B450A promax.
  • PSU: Ramgage 600W.

Merhaba arkadaşlar, ben bu sistemi kullanıyorum. Yeni kasa aldım 1 ay önce. TD500 kasayı aldığımdan beri darboğaz yemeye başladım acaba PSU yetmiyor mu yetmiyorsa PSU önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam onu atacaktım :D
İki yıldır kullanıyorum, bizzat önerebilirim. Tek eksisi 2 yıl garantili olması olabilir.

Performance GD falan yerine şunu da alabilir:

Alternatif olarak Core Reactor önerecektim 750W modeli 2000 TL olmuş, haykırdım. 🤣

Alternatif olarak Core Reactor önerecektim 750W modeli 2000 TL olmuş, haykırdım. 🤣

650W'lığı stokta yoktu en son, PH-P650G falan da kalmadı. Cool Zero ve Performance GD'ler iyi yetişti yoksa millet VX Plus'a falan kalacaktı herhalde :D

Sizce hangisi Sharkoon mu High Power mi bir de tek kanaldan performans önemi varmış o nasıl oluyor?

Tek kanal = yalnızca bir 12v kanalı. 1000W ve altı için birden fazla 12v kanallı PSU'ları önermiyorum, yük altında ekran kartının kararsız çalışması gibi durumları oluyor çift kanal bağlantı yapınca.

Yalnızca tek bir 12v kanalı olunca her şey tek noktadan olduğu için böyle bir durum olmuyor, 12v kanalı ekran kartı ve işlemcinin beslendiği kanal, depolama aygıtları da gücünün bir kısmını 12v kanalından alır.

Sizce hangisi? Sharkoon mu, High Power mi? Bir de tek kanaldan performans önemi varmış, o nasıl oluyor?
Sharkoon. Multi rail dediğimiz şey 800-1000W gibi güç kaynaklarında tam olarak işe yarıyor. Daha altındaki güç kaynaklarında faydasından çok zararı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı