Çözüldü R5 3500X RX 5500 XT sistemde her oyun çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Briann0

Decapat
Daha fazla  
Sistemim Ryzen 5 3500X, RX 5500XT 8 GB, 16 GB RAM, B450M S2H.

Sistemim neredeyse her Online oyunda CoD Warzone, Fortnite... ( CS:GO ve Valorant) hariç çöküyor. Ama hikayeli yani Online olmayan oyunlarda çöküyor yanlış anlaşılma olmasın bilgisayar değil genellikle oyun çöküyor. Bazen de bilgisayar ekranı kilitleniyor. Windows 11 kullanıyorum. Her şeyi güncelledim bugün ama yine aynı. Steam'den falan girdiğimde Steam çöküyor. Bazen Chrome eklentileri de dahil çöküyor hatta Discord'da çöküyor oyun çökmeleriyle beraber. Sizce neden oluyor olabilir? Virüs yok bilgisayarda, artık format atacağım gına geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarı formatladım 23.4.3 sürümlü driver'i indirdim sanırım stabil. Yine driver'i indirirken yeniden başlatmam gerekti ve başlatırken aniden yine bir anda Steam açıldı :). Korkmadım değil.

Sistemim neredeyse her Online oyunda CoD Warzone, Fortnite... ( CS:GO ve Valorant) hariç çöküyor. Ama hikayeli yani Online olmayan oyunlarda çöküyor yanlış anlaşılma olmasın bilgisayar değil genellikle oyun çöküyor. Bazen de bilgisayar ekranı kilitleniyor. Windows 11 kullanıyorum. Her şeyi güncelledim bugün ama yine aynı. Steam'den falan girdiğimde Steam çöküyor. Bazen Chrome eklentileri de dahil çöküyor hatta Discord'da çöküyor oyun çökmeleriyle beraber. Sizce neden oluyor olabilir? Virüs yok bilgisayarda, artık format atacağım gına geldi.
Hocam bence bir format deneyin ve rx5500xt için en stabil sürümü kurun.Yanlış hatırlamıyorsam amd sitesinde WHQL en iyi sürümdü

BIOS ve sistemi formatlayın bence hocam.

Windows 11 pek stabil çalışmıyor Windows 10'a geçin derim.

Merhaba, hiçbir çözüm işe yaramazsa temiz bir format son çare ama öncelikle şu adımları uygulayın derim:

1. Denetim Masası -> güç seçenekleri'nden dengeli modu seçin.
2. Yine güç seçenekleri menüsünde "Güç düğmesinin yapacaklarını seçin" sekmesine tıklayın ve "Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" kısmına basın. Aşağıdaki hızlı başlatma seçeneği aktifse onu kapatın ve kaydedip çıkın.
3. B450M S2H rev 1.X için 12 Haziran tarihinde bir BIOS yayınlanmış. Yapmadıysanız onu güncelleyin.
4. Sürücü 23.5.2 veya 23.7.1 ise, Görev Yöneticisi -> başlangıç uygulamaları sekmesinde Radeon Software Startup Task olmalı, onu devre dışı bırakın.

Son olarak Chrome --> Ayarlar sekmesinde Sistem bölümünü bulun ve ''Google Chrome kapandığında arka plan uygulamalarını çalıştırmaya devam et'' ve ''Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan'' seçeneklerini devre dışı bırakın.

Gelişmeleri tekrar buraya yazarsınız.

Son düzenleme:
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu yazın ve bekleyin. Eksik sistem dosyaları varsa eğer onları tamir eder.

Ekran kartı sürücünüz son sürüm ise bir önceki sürüme (stabil olan bir sürüme) geri dönün ve test edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı