R5 3500X sistem çöküyor

inlvrama

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Toshiba HDD SanDisk SSD
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Gigabyte GA-A320M-H
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Selamlar arkadaşlar. Bilgisayarım son zamanlarda çok fazla çökmeye başladı. HDD bozuk ama çıkarmasını bilmiyorum. Fakat bildiğim şey HDD'nin bozuk olduğu. Fakat çökmede tam çökme değil biraz garip. Bilgisayar çökünce normalde mavi ekran gelir bende öyle değil monitör direkt gidiyor ekranda no Signal yazıyor ama kasanın ışıkları açık kalıyor. Minidump dosyası da bomboş neden çöküyor bilmiyorum sizce nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar. Bilgisayarım son zamanlarda çok fazla çökmeye başladı. HDD bozuk ama çıkarmasını bilmiyorum. Fakat bildiğim şey HDD'nin bozuk olduğu. Fakat çökmede tam çökme değil biraz garip. Bilgisayar çökünce normalde mavi ekran gelir bende öyle değil monitör direkt gidiyor ekranda no Signal yazıyor ama kasanın ışıkları açık kalıyor. Minidump dosyası da bomboş neden çöküyor bilmiyorum sizce nedeni ne olabilir?

Dediğin gibi büyük ihtimal HDD'den kaynaklanıyordur bende de SanDisk SSD vardı 240 GB olanlardan zaten bu SSD kronik sorunlu ondan dolayı böyle oluyordu ama bilmiyorum istersen bir harddisksentinial indir bir kontrol et.

Yeni konular

Geri
Yukarı