R5 3500X sistem kaç Watt güç tüketir?

Arkadaşımda 1600 AF RX 570 var bana dediğine göre ağır oyunlarda yüksek grafiklere alınca sistem kapanıyor.(İşlemci sıcak olduğu için değil)
Tüm PSU'larda aynı olay olmuyor işte. Yazdığım yanıttada belirttim bunu. PSU'nun verimliliklerine göre değişiyor ve 12v kanalından verdiği güçte çok önemli. Muhtemelen arkadaşınız sertifikasız dandik bir PSU kullanıyor ve sistemini ağır yükte besleyemediği için restart atıyor.

Ben Corsair'ın modellerini daha çok seviyorum ama ben olsam Cooler Master alırdım bu ikisi arasından. İnternetten bak ama almadan sorunu var mıymış CW falan var mıymış diye.

Ben Corsair'ın modellerini daha çok seviyorum ama ben olsam Cooler Master alırdım bu ikisi arasından. İnternetten bak ama almadan sorunu var mıymış CW falan var mıymış diye.

Peki siz ne önerirsiniz? Bütçe 700.

Peki siz ne önerirsiniz? Bütçe 700.
Attığınız Cooler Master gayet güzel ama düşük yükte cızırtı sesi yapıyor. Sizin için sorun olmayacaksa gayet kaliteli ve verimli. Sorun olursa Corsair VS650 (2018 olmasına dikkat edin eski modeller aşırı sorunlu.) veya Builder 650 alabilirsiniz. FSP de gayet güzel ama pahalı geldi.

Attığınız Cooler Master gayet güzel ama düşük yükte cızırtı sesi yapıyor. Sizin için sorun olmayacaksa gayet kaliteli ve verimli. Sorun olursa Corsair VS650 (2018 olmasına dikkat edin eski modeller aşırı sorunlu) veya builder 650 alabilirsiniz. FSP'de gayet güzel ama pahalı geldi.

Teşekkür ederim öneriniz için.

ryzen 5 3500x 16gb 3000mhz ram ekran kartı rx580 dark diamond pro kasa var 700w 80 plus bronz sertifakalı güç kaynağı yetermi?

Geri
Yukarı