R5 3500X sistem oyun oynarken reset atıyor

emirhan4141

Kilopat
RAM
16x2 RAM
Ekran kartı
RX 6600 XT
Anakart
MSI B450M Pro
İşlemci
R5 3500X
Arkadaşlar önceden Cyberpunk oynarken yapıyordu yarım saat oynadıktan sonra direk reset atıyordu sistem. Düzelmişti 3-4 gündür sorunsuz şekilde saatlerce oyun oynadım. Fakat bugün hiç yapmadığı AC Valhalla oyununda reset attı oyuna girer girmez bunun nedeni nedir? Herhangi bir hata mesajı falan da bırakmıyor sistem WattMan vb nasıl bulabilirim sorunun kaynağını ekran kartımı değiştirdikten sonra başladı bu sorun RX 5600 XT'den 6600 XT'ye geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar önceden Cyberpunk oynarken yapıyordu yarım saat oynadıktan sonra direk reset atıyordu sistem. Düzelmişti 3-4 gündür sorunsuz şekilde saatlerce oyun oynadım. Fakat bugün hiç yapmadığı AC Valhalla oyununda reset attı oyuna girer girmez bunun nedeni nedir? Herhangi bir hata mesajı falan da bırakmıyor sistem WattMan vb nasıl bulabilirim sorunun kaynağını ekran kartımı değiştirdikten sonra başladı bu sorun RX 5600 XT'den 6600 XT'ye geçtim.

Acaba ısınıyor olabilir mi HWMonitor indirip oyuna girin sıcaklık değerlerine bakın derim.

Format denedin mi yazılımsal sorun da olabilir

Hayır son çare olarak düşünüyorum onu hocam. Kendimce PSU diye düşündüm ama önceki sistemle bir ekran kartı farklı yapsa onda yapardı diye düşünüyorum ve 3-4 gün yapmayıp aniden yapmasıda garip
PSU kaç W eski mi?

700W Thermaltake PSU 5 yıl önce falan sistem toplarken almıştım Thermaltake Versa H21 adlı kasanın içindeydi acaba PSU olabilir mi sorun?

Hayır son çare olarak düşünüyorum onu hocam. Kendimce PSU diye düşündüm ama önceki sistemle bir ekran kartı farklı yapsa onda yapardı diye düşünüyorum ve 3-4 gün yapmayıp aniden yapmasıda garip.

Şey olarak olabilir 5600XT 150 harcarken 6600 XT 160 belki oyuna girdiğinde bazı yerlerde tam güçe geçtiğinde PSU yetmiyor olabilir PSU'yu değiştirip deneyebilirsin. arkadaşından veya bilgisayarcıdan rica et abi psu deneyebilirmiyim diye kasayı alıp filan deneyebilirsin

Şey olarak olabilir 5600XT 150 harcarken 6600 XT 160 belki oyuna girdiğinde bazı yerlerde tam güçe geçtiğinde PSU yetmiyor olabilir PSU'yu değiştirip deneyebilirsin.

Formattan sonra sanırım tek çare o kalıyor zaten teşekkür ederim.
https://www.hepsiburada.com/zalman-...-mm-fanli-80-plus-guc-kaynagi-p-HBV00000QN48T @Mirlex hocam alınır mı bu sizce yoksa daha uyguna iyisi var mıdır ?
OCCT ile test yapıyorum her şeyi kullanıyor şu an 5 dakika oldu ekran kartı 60 derece işlemci 85 ama kapatmıyor kendini.
@Recep Baltaş
@Ersin Erkal

Son düzenleme:
Formattan sonra sanırım tek çare o kalıyor zaten teşekkür ederim.
https://www.hepsiburada.com/zalman-...-mm-fanli-80-plus-guc-kaynagi-p-HBV00000QN48T @Mirlex hocam alınır mı bu sizce yoksa daha uyguna iyisi var mıdır?
OCCT ile test yapıyorum her şeyi kullanıyor şu an 5 dakika oldu ekran kartı 60 derece işlemci 85 ama kapatmıyor kendini.
@Recep Baltaş
@Ersin Erkal

PSU konusunda pek bilgim yok bu iyi dersem yalan olur onun için ayrı konu açabilirsin işlemci için bir de Prime 95 ile test edebilirsin. 15 20 dk sürdürtsen yeterli.

Geri
Yukarı